5 مزیت درمان با آب سرد که شما را متقاعد می کند که شروع کنید

هر روز صبح، تونی رابینز از خواب بیدار می شود و در یک حمام یخ 57 درجه فرو می رود. او، همراه با بسیاری دیگر از افراد مشهور، ورزشکاران حرفه ای، و متخصصان سلامت و تندرستی، به مزایای بی شماری که آب سرد درمانی می تواند بر سلامت جسمی و روحی شما داشته باشد، پی برده اند. اما علیرغم اینکه در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است، سرما درمانی قرن هاست که وجود داشته است. (بقراط اغلب به عنوان اولین کسی شناخته می شود که فواید آب درمانی را در شیوه های دارویی مستند کرده است و طب سنتی چینی مدت ها است که از خواص پیشگیری و ارتقای سلامت این عمل حمایت می کند.) این روزها، در رسانه های اجتماعی و در سراسر اینترنت، آب سرد همچنان ادامه دارد. در فرهنگ سلامتی امروز موج ایجاد کنید.

اگرچه درباره دوش آب سرد برای افزایش انرژی یا غوطه ور شدن در حمام یخ برای تسکین عضلات درد شنیده بودم، شخصاً هرگز از مزایای آن استفاده نکردم تا اینکه با ویم هوف و روش سرما درمانی او آشنا شدم. (مانند بسیاری از تمرین‌های سلامتی که قبلاً تحت رادار بودند، من این کار را انجام داده‌ام آزمایشگاه گوپ برای تشکر از معرفی.) بعد از قسمت، می دانستم که باید آن را برای خودم امتحان کنم. بنابراین من به تحقیق پرداختم و از چیزهایی که یاد گرفتم غافلگیر شدم.

مزایای درمان با آب سرد بسیار زیاد است، از جمله رقبای مهم مانند افزایش میزان متابولیسم و ​​کاهش التهاب – و به نظر می رسد که این فواید همچنان ادامه دارد.

تصویر برجسته از مصاحبه ما با Nitsa Citrine توسط کلر هانتسبرگر

تصویر از اما باسیل

فواید آب سرد درمانی

کارشناسان می گویند که وقتی به طور منظم تمرین شود، مزایای آب سرد درمانی می تواند تغییرات طولانی مدت در سیستم ایمنی، لنفاوی، گردش خون و گوارش بدن شما ایجاد کند که کیفیت کلی زندگی شما را افزایش می دهد.

با چند دقیقه سرما درمانی (و مقدار زیادی سنگ ریزه)، ممکن است بتوانید قدرت شفابخشی طبیعی بدن خود را فعال کرده و حس بهتری از رفاه را تقویت کنید. به پنج دلیل که چرا دما را تغییر خواهیم داد، پیمایش کنید مسیر روی دوش ما (به علاوه، نکاتی برای کمک به شما برای شروع – زیرا اگر به آب گرم عادت دارید، ممکن است یک چالش باشد.)

تصویر توسط کیت زیمرمن تورپین

سیستم لنفاوی شما را روشن می کند

سیستم لنفاوی شبکه ای از عروق است که در سراسر بدن جریان دارد و مواد زائد، باکتری ها و میکروب ها را از سلول های شما پاک می کند. سیستم لنفاوی اساساً به پاکسازی بدن شما کمک می کند.

برخلاف خون شما که دائماً توسط قلب در بدن پمپاژ می شود، مایع لنفاوی شما پمپ مرکزی ندارد. در عوض، سیستم لنفاوی شما به انقباضات ماهیچه ای برای پمپاژ مایع لنفاوی از طریق عروق متکی است. بنابراین اگر ورزش نکنید یا سیستم لنفاوی شما کند یا ناکارآمد شود، مایع راکد می‌شود و سموم انباشته می‌شوند که به صورت سرماخوردگی، درد مفاصل، عفونت و حتی بیماری ظاهر می‌شود.

غوطه ور شدن در آب سرد باعث انقباض عروق لنفاوی شما می شود و سیستم لنفاوی شما را مجبور می کند تا مایعات لنفاوی را در سراسر بدن پمپاژ کرده و مواد زائد را از ناحیه خارج کند.

یکی از مزایای دوش آب سرد این است که گلبول های سفید سیستم ایمنی را تحریک می کند و آنها را وادار می کند تا به هر ماده ناخواسته موجود در مایع حمله کرده و آنها را از بین ببرند. این یک نوع اثر دومینو است – آب سرد بر سیستم لنفاوی تأثیر می گذارد، که به نوبه خود بر سیستم ایمنی بدن تأثیر می گذارد. تاثیر نهایی؟ شما می توانید از مزایای احساس شادی و سلامت بهره مند شوید.

تصویر از میشل نش

گردش خون و سلامت قلب را بهبود می بخشد

گردش خون خوب یکی از حیاتی ترین مولفه های سلامت و رفاه کلی ما است. هنگامی که از گردش خون ضعیف رنج می برید، نه تنها جریان خون شما به خطر می افتد، بلکه قلب شما نیز دچار استرس می شود. این در نهایت می تواند منجر به خستگی، سردرد، فشار خون بالا، گرفتگی عضلات و حتی حمله قلبی و سکته شود.

با بهبود گردش خون، می‌توانیم سلامت قلب را تقویت کنیم، عملکرد ذهنی را تقویت کنیم، از سیستم ایمنی و متابولیسم حمایت کنیم و به سادگی به خودمان قدرت و انرژی بیشتری برای زندگی‌مان بدهیم.

ورزش و رژیم غذایی سالم دو راه شناخته شده برای بهبود گردش خون هستند. اما غوطه ور شدن در آب سرد نیز می تواند جریان خون را تحریک کند. هنگامی که بدن خود را در آب سرد غوطه ور می کنید، خون به سرعت به اطراف اندام های حیاتی شما می رسد. سپس قلب شما مجبور می شود به طور موثرتری پمپاژ کند، خون را از طریق تمام رگ های شما فشار می دهد و هر قسمت از بدن شما را با اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز تامین می کند. این کار را به صورت روتین انجام دهید و می توانید به بهبود گردش خون سالم و در نهایت بدن، قلب و ذهن سالم کمک کنید.

تصویر از میشل نش

التهاب را کاهش می دهد

به طور علمی ثابت شده است که غوطه وری در آب سرد به مقابله با عوارض جانبی التهاب و درد عضلات پس از یک تمرین سخت کمک می کند. یکی از مهمترین مزایای دوش آب سرد کاهش دمای بافت عضلانی آسیب دیده و انقباض عروق خونی است. این به کاهش تورم و التهاب کمک می‌کند و حتی انتهای عصب را بی‌حس می‌کند که می‌تواند باعث تسکین فوری درد شود. به همین دلیل است که ورزشکاران حرفه ای پس از یک تمرین سخت در حمام یخ غوطه ور می شوند.

اما لازم نیست یک ورزشکار جدی باشید تا از مزایای غوطه وری در آب سرد بهره مند شوید. با گرفتن یک دوش آب سرد سریع بعد از مدتی در باشگاه یا برخی کارهای سنگین در اطراف خانه، می توانید به کاهش درد و التهاب کمک کنید. و با بهره‌گیری از مزایای آب سرد درمانی، ممکن است متوجه شوید که برای کمک به تسکین درد خود نیازی به استفاده از ایبوپروفن ندارید. به یک روش طبیعی تر برای تسریع بهبودی خود خوش آمدید.

تصویر توسط Belathée Photography

خلق و خوی شما را تقویت می کند

آیا آبی زمستانی را احساس می کنید یا در مدیریت استرس مشکل دارید؟ سرما درمانی می تواند کمک کننده باشد. ممکن است یک راه حل سطحی به نظر برسد، اما مزایای درمان با آب سرد در واقع عمیق‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید در مورد تقویت خلق و خوی شما.

یک مطالعه تحقیقاتی در سال 2007 نشان داد که دوش آب سرد می تواند به درمان علائم افسردگی کمک کند و اگر به طور معمول استفاده شود، ممکن است نسبت به داروهای تجویزی در بهبود خلق و خو مفیدتر باشد. این به دلیل تحریک انتقال دوپامینرژیک در مسیر مزوکورتیکولیمبیک و نیگروستریاتال است. در غیر این صورت، آب سرد باعث ایجاد سیل انتقال دهنده های عصبی تقویت کننده خلق و خو می شود که باعث می شود احساس شادی کنید. مطالعه جداگانه‌ای که اثرات شنای منظم زمستانی را بر خلق و خوی شناگران مورد تجزیه و تحلیل قرار داد، نشان داد که پس از چهار ماه شنای معمولی در آب سرد، آزمودنی‌ها نسبت به افرادی که روزانه در قطب شنا نمی‌کردند، احساس انرژی و فعالیت بیشتری داشتند.

بنابراین دفعه بعد که احساس ناراحتی کردید، فوایدی را در نظر بگیرید که درمان با آب سرد ممکن است در شاد نگه داشتن بدن و ذهن شما داشته باشد. چه یک شیرجه در اقیانوس، یک دریاچه یا یک دوش آب سرد ساده در خانه – همه چیز خوب است!

تصویر از میشل نش

تقویت کننده مو، پوست و ناخن

اگر با پوست و موی خشک دست و پنجه نرم می‌کنید، می‌دانید که رسیدن به درخشش شبنم‌دار چه چالشی می‌تواند باشد. پاسخی که شاید تاکنون به آن فکر نکرده اید؟ یک دوش آب سرد

به گفته متخصصان، آب سرد به کاهش اندازه منافذ شما کمک می کند و پوست شما را سفت می کند. از آنجایی که آب سرد مانند آب گرم منافذ شما را تشویق نمی‌کند تا منافذ باز شده و روغن‌ها را آزاد کند، چربی اضافی که می‌تواند منجر به موهای چرب یا جوش شود، نخواهید داشت. شما آن روغن ها را حفظ می کنید تا مو و پوست خود را مرطوب نگه دارید و آنها را صاف و سالم نگه دارید. آب سرد همچنین فولیکول های مو را تحریک می کند که به طور طبیعی به افزایش ضخامت و طول آن کمک می کند. برد مضاعف

تصویر از میشل نش

درمان با آب سرد: چگونه شروع کنیم

خبر خوب این است که برای بهره مندی از مزایای آب سرد درمانی، لازم نیست به داخل دریاچه 50 درجه بپرید. می توانید ابتدا انگشتان پا را در آن فرو کنید! در اینجا کارشناسان توصیه می کنند که سفر سرما درمانی خود را شروع کنید:

  • خودتان را در دوش های خنک تر راحت کنید. با کاهش آهسته مقدار آب گرم مصرفی شروع کنید. البته، می‌توانید با استفاده نکردن از آب گرم، مستقیماً به آن بپرید، اما این می‌تواند کمی به سیستم ضربه وارد کند.
  • تنفس عمیق. هنگامی که دمای مناسب خود را به دست آوردید، به آرامی وارد دوش شوید و چند نفس عمیق بکشید.
  • به آرامی شروع کنید. با دست ها، سپس پاها و سپس بقیه بدن شروع کنید.
  • به روال خود ادامه دهید. از طریق شستشوی معمولی مو و بدن خود پیشرفت کنید، به محض اینکه احساس کردید بیش از حد سرد شده اید خارج شوید.
  • به تدریج ادامه دهید. با گذشت زمان، به دوش آب سرد عادت خواهید کرد و می توانید زمان بیشتری را زیر دوش بگذرانید و دمای آب را حتی بیشتر کاهش دهید.

البته همیشه به یاد داشته باشید که از طریق آن نفس بکشید. نفس های آهسته و پیوسته برای برد. شما این را دارید!

این پست در ابتدا در 26 فوریه 2022 منتشر شد و از آن زمان به روز شده است.