10 بهترین سرم رتینول (هم بدون نسخه و هم با نسخه)

من ممکن است تعصب داشته باشم اما واقعاً معتقدم که رتینول چنین است را جام مقدس همه محصولات مراقبت از پوست. برای من، چشمه جوانی (علاوه بر بوتاکس) به شکل ویتامین A وجود دارد. اجازه دهید کمی پشتیبان بگیرم و به شما بگویم که چرا فکر می کنم همه در زندگی خود به سرم رتینول نیاز دارند. چه از سرم های بدون نسخه یا کرم های تجویزی استفاده کنید، فواید آن چند وجهی است. آیا اسکار آکنه، پوست بافت دار، خطوط ریز، منافذ بزرگ شده یا آسیب ناشی از نور خورشید دارید؟ رتینول می تواند آن را برطرف کند! یک نکته، یافتن بهترین سرم های رتینول برای پوست شما نیاز به زمان و صبر دارد.

من صادقانه بگویم هیچ ماده مراقبت از پوست قوی دیگری را نمی شناسم که بتواند همه آن را انجام دهید. من برای اولین بار در اواسط دهه 20 سالگی خود با رتینول آشنا شدم، زمانی که سعی می کردم با آکنه مبارزه کنم و در عین حال بافت را بهبود بخشم و از خطوط ریز جلوگیری کنم. در سال‌های اخیر، من شروع به آزمایش با لایه‌بردارهای شیمیایی حرفه‌ای همراه با یک رتینوئید تجویزی کرده‌ام تا واقعاً وارد لایه‌های شن و ماسه درم شوم. و برای اولین بار در زندگی ام، در پوستم واقعاً احساس خوبی دارم. اگرچه یافتن بهترین سرم رتینول مدتی طول کشید، اما ارزش صبر کردن را داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر، از دکتر الیزابت گدس-بروس سؤال کردم که به من می گوید جادوی رتینول در توانایی آن در سرعت بخشیدن به چرخش سلول های پوست و جلوگیری از تجزیه کلاژن در حالی که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند، است. شیفته؟ یکسان. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ماده تغییر دهنده بازی و کشف بهترین سرم های رتینول که می توانید در روتین مراقبت از پوست خود بگنجانید، ادامه مطلب را بخوانید.

رتینول چیست و چه کاربردی دارد؟

رتینول شکلی از ویتامین A است و رایج ترین مشتقات موضعی ویتامین A رتینوئیک اسید (همچنین به عنوان رتینوئید تجویزی “ترتینوئین” یا نسخه مارک دار “رتین-A” شناخته می شود)، رتینیل پالمیتات، تازاروتن و آداپالن هستند.

رتینول در مقابل رتینوئید؟

رتینوئید به تمام اشکال ویتامین A اشاره دارد. رتینول نوع ملایم تری از رتینوئید است که در فرآورده های بدون نسخه یافت می شود.

بهترین کرم های روزاسه ضد پیری

بدون نسخه در مقابل نسخه-قدرت

دکتر گدز-بروس به اشتراک گذاشت که رتینوئیک اسید (همچنین به عنوان ترتینوئین تجویزی شناخته می شود) تنها فرمولاسیونی است که برای کاهش خطوط ریز و چین و چروک ثابت شده است زیرا رتینول می تواند به مقادیر بسیار کمی رتینوئیک اسید در پوست تبدیل شود. او می‌افزاید: «ما گمان می‌کنیم که می‌توانید در خطوط ظریف و چین و چروک‌ها نیز بهبود پیدا کنید، هرچند به میزان کمتر. رتینیل پالمیتات ضعیف ترین شکل با نفوذ ضعیف پوست است.

اگر قصد دارید رتینول بدون نسخه خود را برای نسخه ارتقا دهید، دکتر گدز-بروس می گوید که او فقط به بیمارانی که برای درمان آکنه فعال و معکوس کردن جای زخم آکنه ابراز علاقه می کنند، یک نسخه رتینوئید تجویز می کند. او پیشنهاد می کند ابتدا با یک محصول بدون نسخه حاوی رتینول شروع کنید، به خصوص اگر به تازگی سفر مراقبت از پوست خود را شروع کرده اید. شروع با رتینول بدون نسخه، کمترین میزان تحریک یا عوارض جانبی را خواهد داشت. هنگامی که به طور منظم از بهترین سرم رتینول برای پوست خود استفاده می کنید و آن را تحمل می کنید، می توانید تا نسخه نسخه ای آن فارغ التحصیل شوید.

رتینول را در برنامه روزانه خود بگنجانید

اگر تازه کار رتینول هستید یا پوست بسیار حساس/خشکی دارید، دکتر گدس-بروس پیشنهاد می کند که از کمترین مقدار شروع کنید—برای رتینول، این مقدار معمولاً کمتر از 1 درصد است. او توصیه می کند: «مطمئن شوید که حداقل یک ماه از آن استفاده کرده اید، قبل از اینکه به سطح بعدی برسید. “هدف همیشه سعی و استفاده از رتینوئید در شب است. با این حال، این برای اکثریت مردم دشوار است. من فکر می کنم حداقل سه شب در هفته، یک هدف عالی است.»

هنگامی که بهترین سرم رتینول را برای خود پیدا کردید، مقدار آن به اندازه نخود توصیه می شود. آن را با قرار دادن مقداری به اندازه یک نخود در پشت دست غیر غالب خود و با استفاده از بالشتک های انگشت دست دیگرتان برای زدن مقدار کمی به نواحی اصلی صورت (پیشانی، گونه ها و چانه) روی کل صورت بمالید. . حتما آن را بمالید و با یک مرطوب کننده بپوشانید. دکتر گدز-بروس هشدار می دهد که پوست شما اغلب ممکن است در طول دوره تنظیم که دو تا چهار هفته طول بکشد، تحریک شده، صورتی، سفت، خشک یا پوسته پوسته به نظر برسد.

دکتر بروس بهترین سرم های رتینول بدون نسخه را به اشتراک می گذارد:

سرم های رتینول فقط با نسخه دکتر گدس-بروس:

  1. آرازلو (تازاروتن): «من مبتلا به این رتینوئید تجویزی هستم. این قوی ترین کلاس رتینوئیدها (تازاروتن) است اما استفاده از آن با حداقل تحریک بسیار دوست داشتنی است. پس از سال ها تلاش، این اولین رتینوئیدی است که توانستم به طور مداوم از آن استفاده کنم. و به عنوان یک متخصص پوست تلاش زیادی کرده ام.
  2. رتین-A (ترتینوئین) – «یک قدیمی اما خوب و ممکن است بهترین کار را انجام دهد، یعنی برای خطوط ظریف و چین و چروک. می تواند آزاردهنده باشد، بنابراین آهسته شروع کنید و به سمت بالا بروید.
  3. آکلیف (تری فاروتن) – «بچه جدید در نسخه نسخه با قابلیت تحمل مناسب و داده های خوب برای استفاده خارج از صورت (مانند نسخه پشتی).»
  4. دیفرین (آداپالن) – «قبلاً فقط با نسخه، اکنون بدون نسخه در دسترس است. این رتینوئید که بیشتر برای آکنه مورد استفاده قرار می گیرد، به شادابی پوست و سفت نگه داشتن کلاژن نیز کمک می کند.