13 بهترین سرم اسید گلیکولیک ، به گفته یک پرستار پوست

حرکت در جهان مواد تشکیل دهنده فعال می تواند بسیار سخت و گیج کننده باشد. اسید لاکتیک ، فرولیک اسید ، هیالورونیک اسید ، گلیکولیک اسید – چگونه می توانیم بفهمیم که برای پوست ما مناسب است؟ برای شروع ، ما از پرستار متخصص پوست ، ناتالی آگیلار ، استفاده کردیم تا یکی از موارد زیر را کاهش دهد: اسید گلیکولیک. او آنچه را که است ، نحوه عملکرد آن ، و همچنین اسکوپ داخلی بهترین سرم های گلیکولیک را تجزیه می کند.

حتی اگر شما یک علاقمند به مراقبت از پوست هستید که با مواد تشکیل دهنده AHA (آلفا هیدروکسی اسید) و BHA (بتا هیدروکسی اسید) آشنا هستید ، پوست هر فردی متفاوت است ، بنابراین همیشه در مورد آن کمی منحنی یادگیری وجود دارد. تا بفهمم چی مال تو نیاز دارد. کسی که از ترک خوردگی رنج می برد ممکن است به همان ترکیباتی که برای درمان ملاسما عمل می کنند نیاز نداشته باشد.

خدا را شکر از متخصصان! اگر کسی باشد که دقیقاً بداند پوست ما به چه چیزی نیاز دارد ، این آگیلار است. او به ما می گوید که سرم های گلیکولیک مورد علاقه او آنهایی هستند که سریع جذب می شوند ، احساس چسبندگی نمی کنند و پوست را چاق و شبنم به نظر می رسانند.

اما ابتدا ، چه چیزی است اسید گلیکولیک؟

گلیکولیک اسید از قند گرفته شده و کوچکترین آلفا هیدروکسی اسید (AHA) است. آگیلار به من می گوید که با شکستن پیوندهای بین لایه بیرونی پوست مرده و لایه سلولی بعدی پوست کار می کند. این اساساً “چسب” را که بر روی سلول های مرده آسیب دیده پوست ما نگه داشته است حل می کند. به همین دلیل اسید گلیکولیک یک لایه بردار فوق العاده قوی است و همچنین چرا AHA ترجیح داده شده Aguila برای پوست های در معرض آفتاب است.

زیبایی اسید گلیکولیک این است که در قدرت های مختلف موجود است و برای انواع پوست مناسب است. آگیلار می گوید هرکسی می تواند اسید گلیکولیک را در برنامه معمول خود قرار دهد. رایج ترین قدرت 10 is است ، اما می توانید 1 gentle ملایم را پیدا کنید یا با یک لایه برداری حرفه ای تا 70 ادامه دهید.

چه کسی نباید از آن استفاده کند؟

کسانی که پوست بسیار خشک یا آسیب دیده دارند نباید از اسید گلیکولیک استفاده کنند. استفاده از اسید گلیکولیک بر روی پوست خشک یا تحریک شده می تواند واقعاً سوزش داشته باشد ، باعث پوسته پوسته شدن بیش از حد شود و سوزش موجود را بدتر کند. همچنین بهتر است چند روز قبل از قرار ملاقات با موم یا تعطیلات آفتابی از اسید گلیکولیک خودداری کنید ، زیرا پوست می تواند حساس تر شود.

هر چند وقت یکبار می توان از اسید گلیکولیک استفاده کرد؟

میزان استفاده شما از اسید گلیکولیک بستگی به محصول دارد. برخی از سرم ها طوری طراحی شده اند که روزانه مورد استفاده قرار می گیرند در حالی که برخی دیگر دو بار در روز ، شب های متناوب یا یک بار در هفته توصیه می شود. همچنین مهم است که به نیازهای منحصر به فرد پوست خود و تحمل آن نسبت به محصول توجه کنید.

گاهی اوقات نمی دانید که بیش از حد از اسید گلیکولیک استفاده کرده اید تا زمانی که لایه برداری را شروع نکنید ، حتی اگر دستورالعمل های داده شده را به طور کامل دنبال کنید. این می تواند نتیجه استفاده بیش از حد از محصول یا استحکامی باشد که پوست شما نمی تواند آن را تحمل کند. در این صورت مصرف آن را برای چند روز قطع کنید. به محض اینکه پوست دوباره عادی شد ، استفاده را از سر بگیرید اما با محصول کمتر و در شب های متناوب.

در صورت استفاده بیش از حد ، برخی ممکن است دچار کم آبی و ظاهر کدر پوست شوند. اسید گلیکولیک آب را به سطح می رساند تا پوست را چاق کند ، اما استفاده بیش از حد از آن نتیجه معکوس می دهد. مثل همیشه ، هنگام شروع با فعالیت های قدرتمند ، آهسته پیش بروید.

برای جستجوی بهترین سرم های اسید گلیکولیک اسکرول کنید: