17 ایده الهام بخش برای چیدمان و تزیین میز شام

وقتی بزرگ شدیم، با خانواده در شامی که در بشقاب های کاغذی با ظروف پلاستیکی سرو می شد دور هم جمع شدیم. مهمانی ها معمولی و آرام بودند (به علاوه، هیچ کس نمی خواست ظرف ها را بشوید). اما در روزهای تعطیل، چیدمان میز شام ما با بشقاب‌های فصلی، دستمال سفره و کارد و چنگال کامل بود – و مادربزرگم همیشه اصرار داشت که سر میز ناهارخوری رسمی غذا بخورد. احساس خاصی داشت – و همینطور بود.

اکنون، وقتی میزبان یک گروه کوچک از دوستان یا خانواده هستم، دوست دارم بشقاب های خوب را بیرون بکشم. من یکی از آن دخترهای قدیمی هستم که در واقع برای چینی عروسی ثبت نام کرده ام، اما مال من گرد و غبار جمع کردن در کابینت نیست. درست در کنار بشقاب های شام روزمره ماست. حالا، هر زمان که میز را با آن تکه های عزیز می چینم، کل تجربه احساس می کنم عالی است – و دقیقاً به اندازه میز مادربزرگم.

تصویر ویژه مهمانی شام ساعت جادوی برایان و جسی دی لو توسط میشل نش.

تصویر مهمانی شام پاریسی ربکا پلر توسط Joann Pai

و مطمئناً، منو جایی است که یک مهمانی شام شروع می شود – اما چیدمان میز جایی است که می درخشد. جدول یک لوح خالی است. این فرصتی است برای خلاقیت، افزودن عناصری برای تکمیل غذا و واقعاً خوشحال کردن مهمانانتان. در حال حاضر شما یا الهام گرفته اید یا استرس دارید، اما من در هر صورت یک خبر خوب دارم: ما با چیدمان میز شام غریبه نیستیم.

از تخصص خود کامیل در میزبانی تا نکاتی که در طول مسیر از سلیقه‌سازان جمع‌آوری کرده‌ایم، شما در مکان مناسبی برای الهام گرفتن از مهمانی شام هستید. دور هم جمع شوید تا خلاقیت شما را برانگیزد (یا فقط ظاهر مورد علاقه خود را به کلی بدزدید) – بهترین ایده های ما در راه است.

چگونه میز شام را بچینم؟

وقتی نوبت به چیدمان میز شام می‌رسد، احتمالاً می‌خواهید بسته به محدوده غذا، یک میز معمولی یا یک میز معمولی را انتخاب کنید. بزرگترین تفاوت بین این دو این است که یک میز معمولی اغلب غذاهای بیشتری نسبت به غذاهای معمولی برای در نظر گرفتن منو (مثلاً یک کاسه سوپ یا بشقاب سالاد) نیاز دارد. اگر به تازگی نیاز دارید، در اینجا دقیقاً نحوه چیدن میز، از مجالس ابتدایی گرفته تا امور رسمی، آورده شده است. اما اگر بشقاب، ظروف تخت و لیوان دارید، پایه محکمی برای هر مهمانی شام دارید. حال، بیایید به الهام‌گیری بپردازیم.

1. از پرتاب میز کتانی استفاده کنید

با انتخاب یک پرتاب مربع روی یک سفره سنتی تر، آن را معمولی نگه دارید. کتانی به طور طبیعی کمی چروک است (بنابراین از اتو کردن صرف نظر کنید) و حتی می توانید آن را برای میزی که هم روستایی و هم شیک است کمی آن را به هم بزنید.

2. کارت های مکان را قرار دهید

برای ایجاد یک کارت مکانی شایسته، لازم نیست که یک خوشنویس در سطح جهانی باشید. حتی ساده‌ترین کارت‌های مکان می‌توانند باعث شوند مهمانان احساس خاص بودن و توجه داشته باشند. من از پشت یک کارت شاخص یا حتی پاکت های کاغذی برش خورده استفاده کرده ام

الهام بیشتر: یک مهمانی شام بارسلونا با دوون لیدکه

3. شمع روشن کنید

ساده تر از این نمی شود. روشن کردن شمع ها واقعاً ساده ترین راه برای افزودن فضای فوری است. میز دونده را با چراغ‌های چای که در لیوان‌ها نشسته‌اند نقطه‌گذاری کنید یا با شمعدان‌های بلند بیانیه‌ای بدهید – واقعاً نمی‌توانید اشتباه کنید.

الهام بیشتر: A دوش عروس با الهام از یونانی

4. دستمال سفره های بزرگ گره

در صورت شک، یک دستمال بزرگ مربعی را بردارید و آن را آزادانه در مرکز گره بزنید. دستمال را مستقیماً روی بشقاب قرار دهید یا اگر روی میز جا داشت، آن را در لبه بالایی بچینید.

5. ظروف شیشه ای بازیافتی را انتخاب کنید

چیزی بسیار عالی در مورد ظروف شیشه ای بازیافتی برای یک رویداد نه چندان رسمی وجود دارد. ایده آل برای آب یا حتی به عنوان لیوان های شراب. عینک های بازیافتی منحصر به فرد و خاص هستند و قطعاً بی مزه هستند.

6. علوفه برای یک قطعه مرکزی فصلی

اگر حیاط دارید، یک قطعه مرکزی در انتظار شماست. گل‌های وحشی را برای گروهی از گلدان‌های کوچک برش دهید یا شاخه‌هایی را برای یک قطعه مرکزی که مفصل‌تر است، بگیرید. این یک راه آسان برای مهمانی شام شما در فصل است و آن عناصر طبیعی را که به خوبی با یک وعده غذایی دوست داشتنی جفت می شوند، وارد کنید.

الهام بیشتر: A برانچ حیاط خلوت با سرآشپز کامیلا مارکوس

7. آن را به بیرون ببرید

وقتی هوا مناسب است، یک مهمانی شام در فضای باز یک گزینه تقریباً عالی است. و آن را از ما بگیرید، لازم نیست سخت باشد. کامیل تمام نکات خود را برای برنامه ریزی یک مهمانی بدون استرس در فضای باز بیان کرد – شامل دکوراسیون.

الهام بیشتر: یک مهمانی شام سانتا باربارا

8. بگذارید غذا دکور باشد

اگر در ایده های محوری گیر کرده اید، بگذارید غذا حرف بزند. هیچ کس از یک تخته پنیر زیبا در مرکز میز شکایت نمی کند (و هیچ چیز مانع از دید آنها نمی شود).

الهام بیشتر: راهنمای مبتدیان برای ساخت تخته غذاخوری

9. از میوه به عنوان قطعه مرکزی استفاده کنید

خرمالو به عنوان دونده میز؟ هنگامی که یک مورد بارها و بارها تکرار می شود، واقعاً چیزی قابل توجه است – فقط کار می کند. میوه‌های فصلی را انتخاب کنید و آن را روی میز بچینید، آن‌ها را نقطه‌گذاری کنید یا یک یا دو کاسه را پر کنید.

الهام بیشتر: با یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شیرینی شیرین لورل، میان وعده صرف کنید

10. پرتاب یا پتوهای دنج را به صندلی اضافه کنید

چه به پیش نویس مشکوک هستید یا فقط می خواهید فضای دنج را افزایش دهید، چند پرتاب در امتداد پشت صندلی مهمانان خود بیندازید یا یک فرش پشمی به نیمکت اضافه کنید.

الهام بیشتر: یک گردهمایی دنج دخترانه در خانه

11. آن را به یک بوفه شیک تبدیل کنید

راستش را بگوییم، اینطور نیست همیشه برای خاص کردن آن به یک میز شام نیاز دارید. بشقاب ها را روی هم بچینید و بوفه ای بچینید که مناسب آب دهان باشد – این به خودی خود دکور است.

الهام بیشتر: این مهمانی شام ایتالیایی لذت بخش

12. با رنگ های مکمل تزئین کنید

این یک نکته کلاسیک در دنیای استایل به دلایلی است. برای یک مهمانی شام، ما عاشق انتخاب رنگ اصلی و اضافه کردن لهجه هایی هستیم که مکمل عناصر طبیعی هستند. آن را با پرتقال و لیموترش روی یک میز کتانی آبی یا یک میز سبز کم رنگ با توت فرنگی رسیده یا گل صد تومانی قرمز امتحان کنید.

الهام بیشتر: یک مهمانی شام تابستانی با الهام از اسپانیا

13. گل ها را با غذا مطابقت دهید

میهمانان خود را با تم رنگی کم رنگ شاد کنید. شاخ و برگ هایی را انتخاب کنید که با منو جفت شوند و برای گرفتن همه عکس ها آماده شوید.

الهام بیشتر: یک ناهار بعد از ظهر در فضای باز با نویسنده کتاب آشپزی، آران گویوآگا

14. سفره ها را با هم مخلوط کرده و هماهنگ کنید

در مورد چیدمان میز برای مهمانی شام واقعاً هیچ قانونی وجود ندارد. اگر طول میز خیلی بلند است بیش از یک سفره بردارید—حتی می توانید از ملحفه یا پتوهای سبک استفاده کنید.

الهام بیشتر: یک گردهمایی ساعت جادویی در سانتا باربارا

15. محیط اطراف خود را در آغوش بگیرید

اولین قدم در برنامه ریزی یک مهمانی شام این است جایی که. شاید پشت بام یا پاسیو، حیاط خلوت، یا کوچه‌ای بامزه وجود داشته باشد. به بیرون از اتاق غذاخوری فکر کنید!

الهام بیشتر: یک مهمانی شام روی پشت بام نیویورک

16. بازی با رنگ

ما در این اطراف عاشق خنثی هستیم، اما حتی می دانیم که یک رنگ کوچک می تواند کاملاً سرگرم کننده باشد. با مبلمان نامتجانس و تکه های روی میز روشن، حال و هوای بازیگوش را افزایش دهید.

الهام بیشتر: یک مهمانی شام با تم ایتالیایی، در مزرعه ای در مالیبو

17. از میز پیک نیک استفاده کنید

میز پیک نیک ساده اگر به خوبی طراحی شود می تواند کارهای زیادی انجام دهد. چند بالش یا پتو برای بافت بپوشانید و ظروف را با شکوفه های تازه پر کنید تا ترکیبی عالی از روستیک و مدرن داشته باشید.

اکنون که میز سبک شده است، زمان برنامه ریزی منو است. در اینجا چند دستور غذا برای غذا دادن به جمعیت برای مهمانی شام بعدی شما آورده شده است. میزبانی مبارک!