4 اشتباه اصلی طراحی داخلی که مرتکب شدم – و چگونه آنها را برطرف کردم

باورش سخت است که 13 سال از ساخت خانه خود در آستین می گذرد. من از طریق طراحی این اتاق ها و اجازه دادن به آنها برای بوم نقاشی من برای خلاقیت و اکتشاف چیزهای زیادی یاد گرفته ام – و خانه هم همراه با من تکامل یافته است. من و آدام به شوخی می گوییم که لحظه ای که فکر می کنیم بالاخره همه چیز “تمام” شده است، ناگهان متوجه گوشه جدیدی از خانه می شویم که نیاز به یک به روز رسانی یا تازه سازی ظریف دارد.

و واقعاً، من آن را به هیچ وجه نمی خواهم. برای من، بهترین نوع خانه‌ها همیشه در حال تکامل هستند، و با ساختن خانه‌ای که منعکس‌کننده آن چیزی است که برای هر یک از ما معنادار است، می‌توانیم مکانی را ایجاد کنیم که به ما قدرت می‌دهد تا اصیل‌تر، شادتر و بی‌خیال زندگی کنیم. این یک‌باره اتفاق نمی‌افتد – طراحی خانه‌ای که واقعاً دوستش داریم زمان می‌برد.

اخیراً داشتم به چند عکس قدیمی از خانه نگاه می‌کردم، از زمانی که برای اولین بار به خانه نقل مکان کردیم، و بگذارید بگوییم… راه درازی آمده است.

بنابراین، یک نوشیدنی بنوشید، راحت باشید و ویدیوی زیر را تماشا کنید، زیرا من برخی از بزرگ‌ترین «اشتباهات» طراحی را که تا به امروز مرتکب شده‌ام دوباره مرور می‌کنم. و تمام درس‌های طراحی که آموخته‌ام تا خانه‌مان را به آنچه امروز است بسازم.

اشتباه طراحی: نصب بیش از حد داخلی

هنگامی که با معمار خود برای طراحی خانه خود کار کردیم، تصمیم گرفتیم که قفسه ها و کابینت های داخلی را در سراسر دفاتر، اتاق نشیمن و آشپزخانه اضافه کنیم. برای ذخیره سازی عالی بود – اما برای تطبیق و تنظیم مجدد یک اتاق در طول زمان چندان عالی نبود. توکارها کاملاً دائمی هستند و به آسانی تعویض نمی شوند. یک دهه بعد، سلیقه من تغییر کرده بود و توکارهای خاصی وجود داشت که فضاها را خیلی بسته و سنگین می کرد. می خواستم همه چیز را باز کنم و فضای اتاق را کمی بیشتر کنم.

راه حل: توکارها را بردارید و زیبایی‌شناسی ساده‌تری را در پیش بگیرید

در دفتر خانه‌ام، توکارها را به نمایش گذاشتیم و آن‌ها را با یک رومیزی ساده جایگزین کردیم که فضا را به حداکثر می‌رساند و به من اجازه می‌دهد با تغییر سلیقه‌ام، آن را با مبلمان و لوازم مختلف تغییر دهم. همچنین نور را به حداکثر می‌رساند و حسی از وسعت و سادگی ایجاد می‌کند که با سبک امروزی من هماهنگ‌تر است.

اشتباه طراحی: طراحی آشپزخانه بدون پنجره

این احتمالاً بزرگترین پشیمانی من در طراحی است، زیرا زمان زیادی را در آشپزخانه می گذرانم و این تنها جایی از خانه ما است که نور طبیعی زیادی دریافت نمی کند. اگر بخواهیم منصف باشیم، این ترفند طراحی به معنای پیکربندی مجدد کل پلان طبقه خانه است. آشپزخانه کنونی ما هیچ دیواری ندارد که به بیرون متصل شود – اما ای کاش وقتی برای اولین بار فرآیند طراحی خانه خود را شروع کردیم، پنجره آشپزخانه بزرگ را در اولویت قرار می دادم.

راه حل: وسایل را با گچ سفید و قفسه بندی کمتر سبک کنید

این «اصلاح» نشان می‌دهد که گاهی اوقات، هزینه‌بر و/یا غیرواقعی است واقعا مشکل را برطرف کنید، و فقط باید بهترین راه حل بعدی را انتخاب کنید. خانه های ما هرگز از هر نظر عالی نخواهند بود و این کاملاً اشکالی ندارد. برای این چالش، من چند ترفند مقرون به صرفه را که می‌توانستم در آشپزخانه‌مان ایجاد کنم، ایجاد کردم که تا حد امکان نور را وارد می‌کرد.

ابتدا، ما اطراف هود استیل ضد زنگ سنگین خود را با یک پوشش سفارشی ساخته شده از گچ سفید جایگزین کردیم. بسیار روشن‌تر است و هر نور طبیعی وارد فضا را منعکس می‌کند.

سپس، مقداری از قفسه‌های چوبی تیره سنگین را به نمایش گذاشتیم تا فضا باز شود و نور بیشتری به دیوار پشتی آشپزخانه برسد. قفسه بالایی را برداشتیم و یک صفحه از کابینت بالایی بیرون آوردیم. در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد بازسازی آشپزخانه کوچک ما بخوانید.

اشتباه طراحی: قرار دادن تلویزیون روی شومینه

وقتی خانه‌مان را ساختیم، فرض کردیم که «باید» یک تلویزیون در اتاق نشیمن بگذاریم، زیرا… خوب، این کاری است که بقیه انجام می‌دهند! در آن زمان، این تنها فضایی در خانه بود که ما برای استراحت در نظر گرفته بودیم، بنابراین به نظر می‌رسید که مکان واضحی باشد. با این حال، این همان منطقه ای از خانه است که دقیقاً هنگام ورود به درب ورودی آن را می بینید و صفحه تخت بزرگ ما مانند یک چشم درد ظاهر شد که چشم طراحی من را دیوانه کرد. من نمی خواستم یک جعبه سیاه به عنوان نقطه کانونی در منطقه اصلی نشیمن خانه ما باشد.

به علاوه، در تلاشی برای ساده‌تر جلوه دادن تلویزیون، دیوار را با یک طاقچه داخلی طراحی کردیم تا تلویزیون را در خود جای دهد و آن را صاف کند. اما از آنجایی که اندازه آن برای تلویزیونی که ما در نهایت خریدیم مناسب نبود، در نهایت به نوعی ناجور به نظر می رسید.

راه حل: “قوانین” را دور بریزید و فضای خود را طوری طراحی کنید که می خواهید زندگی کنید!

وقتی از خودم پرسیدم چطوری واقعا می‌خواستم از اتاق نشیمنمان استفاده کنم، متوجه شدم که می‌خواهم فضایی برای استراحت، استراحت، احساس الهام گرفتن و دور هم جمع شدن با دوستان و خانواده باشد. بنابراین، با در نظر گرفتن این اهداف، چیدمان اتاق نشیمن را دوباره طراحی کردیم. تلویزیون را برداشتیم و طاقچه را پر کردیم، سپس روی آن را گچ زدیم تا با بقیه دیوار مطابقت داشته باشد تا بتوانیم یک قطعه هنری بزرگ را آویزان کنیم.

سپس یک اتاق کم استفاده با تجهیزات تمرینی را به فضای تلویزیون خانوادگی خود تبدیل کردیم. کوچک و دنج است—مکانی عالی برای شب های فیلم خانوادگی ما.

اشتباه طراحی: تزیین بیش از حد همسان

زمانی که من برای اولین بار در سفر طراحی خود شروع کردم، به اندازه اکنون حس خوبی از سلیقه خودم نداشتم. و از آنجایی که من به چشم طراحی خودم اعتماد نداشتم، متوجه شدم قوانینی را که در مورد آنها خوانده بودم یا در فضاهای دیگر دیده بودم، دنبال می کنم. من فکر می کردم که همه چیز باید متقارن باشد و مبلمان یک اتاق باید مطابقت داشته باشد! نتیجه خسته کننده، قابل پیش بینی و فاقد هر نوع روح و شخصیت واقعی بود.

راه حل: دکوراسیون خانه خود را با حس بازی القا کنید

با گذشت زمان، اعتماد به نفس بازی و سرگرمی بیشتری با دکورم به دست آوردم. افزودن بافت، بازی با ترکیب بندی های نامتقارن، به جای آنچه که انتظار می رفت، با آنچه دوست داشتم، پیش رفت. اکنون خانه من چندلایه تر، بافتی، گرم، جالب تر… و خیلی بیشتر به من احساس می شود!

***

بزرگترین تغییر در خانه من در طول سال ها؟ به جای دنبال کردن روندها، با تصمیم گیری در مورد چگونگی زندگی و احساس در هر فضا شروع می کنم. این به من کمک کرد تا چیزهایی را که خریداری می‌کنم اولویت‌بندی کنم، «قوانینی» را که زمانی دنبال می‌کردم کنار بگذارم و در عوض راحتی و ارتباط را در مرکز قرار دهم. به جای فضای دیگری که ارزش پینترست داشته باشد، اتاق خواب من به پناهگاه من تبدیل شده است، میز ناهارخوری مکانی برای ارتباط واقعی است. این سفری است که می‌دانم مانند من در حال تکامل است.