5 گام برای سعادت سازمان یافته

اخیراً، زندگی مانند یک تاری شلوغ سفر به نظر می رسد. و در حالی که من عاشق خاطره‌سازی، ارتباط با دوستان و تجربه‌های جدید بودم، شاید غیرمنتظره‌ترین نتیجه زندگی در حال حرکت این بود که چگونه به من انگیزه داد تا کمد را تمیز کنم. بگذار توضیح بدهم. در طول دو ماه گذشته، حداقل یک هفته در میان سفر می‌کردم و بیرون از چمدان زندگی می‌کردم. این بدان معناست که من بین آسان‌ترین و همه‌کاره‌ترین لباس‌هایی می‌چرخند که 1) در چمدانم جا می‌شوند و 2) بدون زحمت من را از روز به شب می‌برند.

این تکه‌های تک شاخ عبارتند از کفش‌های کتانی مورد علاقه من Freda Salvador، این ست مسافرتی دنج فرانک و آیلین برای پرواز، یک لباس قدیمی DOEN که به راحتی تبدیل به پوشیده‌ترین لباس (و تحسین‌شده) من شده است، یک کت چرمی، چند لباس ورزشی. ، و هر چیزی که ممکن است مختص به مناسبت باشد، خواه عروسی یا سفر کاری.

گرفتن این منگنه ها به صورت هفتگی این واقعیت را روشن کرده است که بخش کوچکی از کمد من برای منگنه های امتحان شده و واقعی من است، منهای چند قطعه خاص. و بقیه؟ به نظر می رسد هیچ چیز در حال فرسوده شدن نیست – و اقلام فضای گرانبهای زیادی را در کمد اشغال می کنند. واضح است که یک کمد تمیز نام من را صدا می کند.

تصویر برجسته توسط تیل تامسن.

به نکات بیشتری برای طراحی زندگی خود نیاز دارید؟ بگذارید روال صبحگاهی کامیل الهام بخش شما باشد.

تصویر از میشل نش

5 نکته برای تمیز کردن موثر کمد

من نمی توانم به شما بگویم که چند بار مکانم را کوندو کرده ام (بله، ماری کندو و روش KonMari او اکنون یک فعل است)، فقط برای اینکه دوباره آن را با کالاهای هدیه برندها، اقلام فصلی بیشتری که فکر می کردم پر کنم. می پوشیدم و نمی پوشیدم، و متاسفانه لباس هایی که از نظر ذهنی نمی توانم از آنها خلاص شوم، به خاطر اینکه چقدر برایشان خرج کرده ام. هر بار که وارد کمد می شوم، با غرق شدن مواجه می شوم و برای خودم آه می کشم: “من خیلی دارم!”

از آنجایی که من تمام وقت دنیا را ندارم که کمد خود را جمع و جور کنم و به حالت تمیز کردن کامل بهاره (اکنون تابستان) بروم، در اینجا نحوه نزدیک شدن من به پروژه کمد یک قدم در یک زمان است. بهترین توصیه من قبل از شروع؟ صبور باش! هر مرحله به فکر و زمان قابل توجهی نیاز دارد، اما انجام این فرآیند به طور کامل تنها راه ایجاد تغییر پایدار است. بیا شروع کنیم!

تصویر از میشل نش

مرحله 1: با وسایلی که می دانم دیگر هرگز نخواهم پوشید شروع کنید

من یک بخش کامل از کمد خود را پر از کیت های دوچرخه سواری و وسایل مربوط به روزهای دوچرخه سواری ام در سال های 2015-2017 دارم. آیا می خواهید آخرین باری را که با دوچرخه جاده سوار شدم حدس بزنید؟ اگر 2017 را حدس زدید، برنده هستید. پنج سال از زمانی‌که من «لباس بسته‌ام» می‌گذرد، بنابراین احتمال اینکه به زودی به آن دست پیدا کنم بسیار کم است. خوشبختانه، بازار فروش مجدد بزرگی برای وسایل دوچرخه سواری سطح بالا وجود دارد، بنابراین می دانم که می توانم کمی پول بیشتری به دست بیاورم. من در حال صرفه جویی در دو کیت اگر وسوسه رفتن برای سواری همیشه ایجاد شده است.

مرحله 2: همه موارد تکراری را ارزیابی و ساده کنید

هر زمان که نیاز به استراحت داشته باشم، دستم را به سمت همان سویشرت راحت می برم. آیا واقعاً به یک کمد پر از 18 عدد نیاز دارم که اکثر آنها سفت هستند یا سبک من نیستند؟ همینطور با کت های ترنچ و تاپ های تمرینی من. در این مثال، بیشتر بیشتر نیست و فقط املاک و مستغلات ارزشمند را اشغال می کند. تنها چیزی که باقی می ماند تی و تانک سفید من است. من مستعد ریزش هستم و همیشه به یک نسخه پشتیبان نیاز دارم!

تصویر توسط Belathée Photography

مرحله 3: مواردی را که به ندرت می گیرم ویرایش کنید

درصد زیادی از کمد من پر از لباس هایی است که من فقط یک یا دو بار در سال آنها را می پوشم. بیشتر به این دلیل که مناسب نیست (خیلی بزرگ، خیلی کوچک، ناراحت کننده)، اما همچنین به این دلیل که دیگر این سبک برای من مناسب نیست. بنا به دلایلی، من واقعاً با این واقعیت که همان سبکی را که حتی یک سال پیش داشتم، ندارم، دارم. رها کردن این قطعات برای من دشوار است، به خصوص اگر سرمایه گذاری بزرگی باشد. اگر بتوان آن را تغییر داد تا دوباره جا بیفتد و من آن را بپوشم، آن را نگه می دارم. اگر نه، تمام شده است!

مرحله 4: اهدا، فروش، هدیه

ThredUp، Poshmark، eBay، لباس برای موفقیت، و دوستان. همه گزینه‌ها برای من این است که یا کمی پول پس بدهم، به نیازمندان بدهم، یا به دوستی که می‌شناسم از محصولات استفاده کند، هدیه بدهم. من برای انجام این کار پاشنه پاهایم را لگد می زنم زیرا وقتی وقت آزاد دارم، آخرین کاری که می خواهم انجام دهم این است که برای یک وب سایت عکس بگیرم و محصول را در جای خود آویزان کنم. اما وقت آن است. هدف من این است که از هر روز آخر هفته چند ساعت وقت بگذارم و آن را محقق کنم!

تصویر توسط Belathée Photography

مرحله 5: چند قانون اساسی برای آینده تنظیم کنید

خواهر من دوستی دارد که تجسم یک نگرش مینیمالیست واقعی است. اگر او به خرید می رود، باید همان تعداد وسایلی را که در کمد خود آورده است، از کمد بیرون بیاورد. و او هرگز چیزی نمی‌خرد مگر اینکه همین الان بتواند از آن استفاده کند. او بر خلاف من که ماه‌ها هر بار قطعات را فراموش می‌کنم، موجودی واضحی از آنچه دارد دارد.

نکته دیگر، یخچال و شربت خانه من یکسان عمل می کنند، و من اغلب یک چیز را دو بار می خرم، زیرا سازمان من … وجود ندارد. به نظر می رسد که من به تازگی نیاز آشکار به استخدام یک سازمان دهنده حرفه ای را باز کرده ام! (یا از مشاوره سازمان آشپزخانه کامیل استفاده کنید!)

در حالی که این روند دلهره آور به نظر می رسد، هیچ چیز به اندازه یک خانه تمیز و زیبا به من احساس شفافیت و زمین نمی دهد. اگر برای شروع تردید دارید، بدانید که من در کنار شما هستم. تمیز کردن کامل کمد بسیار زیاد است، اما باور داشته باشید که با از بین بردن شلوغی فضا و زمانی را که می توانید به چیزهایی که دوست دارید اختصاص دهید آزاد می کنید. کندوینگ مبارک!