6 راه طبیعی برای تقویت باروری از یک متخصص تغذیه

حقیقت این است که تلاش برای باردار شدن هم هیجان انگیز و هم استرس زا است. ما آن را دریافت می کنیم. گاهی اوقات، شانس به نفع شما نیست. و این واقعیت دردناک است – عمیق. آیا بدنم شکسته است؟ چرا من؟ خواهرم چطور اینقدر سریع باردار شد؟ علیرغم خوردن غذاهای مغذی و داشتن یک سبک زندگی سالم، بسیاری از سفرهای باروری زنان در کنترل او نیست. شرایط و زمان بندی سهم قابل توجهی در بازی دارند. در نهایت، از درک چرخه قاعدگی منحصر به فرد خود – تا زمانی که واقعاً می توانید باردار شوید – اولین قدم در ماجراجویی شما به سمت والدین شدن، توانمند شدن است. بدون مقدمه (چون زمان بسیار مهم است!) ما به دنبال نکات عملی برای افزایش طبیعی باروری شما هستیم.

اگر اخیرا سقط کرده اید، تنها نیستید. همانطور که احساسات خود را پردازش می کنید، در اندوه و درد مشترک خود آرامش پیدا کنید. داستان خود را با عزیزان به اشتراک بگذارید. قرار نیست شما به تنهایی از این تجربه عمیقا شخصی عبور کنید.

تصویر برجسته از مصاحبه ما با هدر تیلور توسط کریستن کیلپاتریک.

تصویر توسط Bethalée Photography

به برنامه پایبند باشید، اما با جریان بروید

برای برخی، باردار شدن آسان است (بخوانید: تصادفی). همه ما زن و شوهری را می شناسیم که تلاشی نکردند اما از روی هوس باردار شدند. در طرف دیگر این طیف، بارداری می‌تواند فرآیندی سخت و احساسی باشد. در میان چالش های باروری، ماه ها مانند سال ها و احساسات بالا می روند. به عنوان یک زن مبتلا به PCOS، این را به خوبی می دانم. مسیر بارداری ما آسان نبود. خوشبختانه در انتهای تونل نور وجود دارد. شما می توان شانس بارداری خود را افزایش دهید این نکات باروری می تواند به تبدیل یک موقعیت استرس زا به فرآیندی کمتر طاقت فرسا کمک کند. به برنامه پایبند باشید، اما با جریان پیش برویدمانترای باروری برای نگه داشتن

تصویر توسط تیل تامسن

لقاح چگونه اتفاق می افتد؟

برخلاف تصور ما، لقاح به همان سادگی که “ما باردار هستیم” نیست. اطلاعیه هایی که در اینستاگرام می بینیم. با در نظر گرفتن این موضوع، اجازه دهید با اصول اولیه شروع کنیم. برای اینکه لقاح رخ دهد، به چهار جزء نیاز دارید: اسپرم، تخمک، لقاح و رحم سالم برای کاشت و رشد تخمک. در حالی که این ساده به نظر می رسد، باروری می تواند هر چیزی غیر از این باشد. پیچیده است و اغلب غیرقابل پیش بینی است. با این حال، رعایت این نکات باروری می تواند به بهبود شانس باردار شدن و رسیدن به ترم کمک کند. هدف این است که به جای عبور از آن پل ها، به طور فعال، مسائل را شناسایی کنید.

تصویر توسط Bethalée Photography

چه زمانی می توانید در طول سیکل خود باردار شوید؟

یک افسانه رایج باروری این است که شما نمی توانید در زمان قاعدگی باردار شوید. در حالی که احتمال بارداری در روزهایی که پریود می‌شوید بسیار کمتر است، غیرممکن نیست! به خصوص اگر مدت کوتاهی پس از پایان قاعدگی تخمک گذاری کنید. پیگیری چرخه خود (از جمله مایع دهانه رحم، دمای پایه بدن، و نوارهای تخمک گذاری) ضروری است تا از پنجره باروری خود مطلع شوید. گفتنی است، پس از تخمک گذاری، تخمک تنها برای 12-24 ساعت قادر به لقاح است. بنابراین، بهتر است مشغول شوید قبل از شما تخمک گذاری می کنید

به سفر باروری خود احترام بگذارید

همانطور که گفته شد، سفرهای باروری طیف وسیعی را انجام می دهند: برخی دردناک، برخی کوتاه، برخی تلاشی و برخی پیروزمندانه هستند. این مسیر پر پیچ و خم امید و صبر است. برای کسانی که تجلی را تمرین می کنند، باروری اغلب به یک تابلوی بینایی متشکل از لباس های بارداری، وسایل مهد کودک، مراقبه های عمیق و مجموعه ای از مانتراها برای استقامت تبدیل می شود. این یک تجربه عمیقاً تکان دهنده است – گواهی بر انعطاف پذیری روح انسان. و اگرچه باروری می تواند بسیار طاقت فرسا و اضطراب آور باشد، این جاده ای است که ارزش هر پیچ و تاب را دارد. با لطف و اعتماد به نفس، آشکار شدن را گرامی بدارید. ممکن است به طرز خوشایندی شگفت زده شوید.

تصویر از درو کوچر

6 راه طبیعی برای تقویت باروری

در کنار درمان های باروری، روش های طبیعی برای کمک به افزایش باروری و افزایش شانس باردار شدن وجود دارد! در واقع، تحقیقات نشان می دهد که تغییرات سبک زندگی، تنظیم رژیم غذایی و مکمل های خاص همگی می توانند در بهبود باروری نقش داشته باشند. بیایید این راه‌های مبتنی بر علم را برای افزایش طبیعی باروری بررسی کنیم. زمان آن فرا رسیده است که با خیال راحت مسئولیت سلامت باروری خود را بر عهده بگیرید.

1. ترکیب بدنی سالم را حفظ کنید

هنگامی که صحبت از باروری می شود، حفظ نقطه تنظیم طبیعی بدن شما کلیدی است. اضافه وزن یا کم وزنی می تواند بر تعادل هورمونی، تخمک گذاری و کیفیت اسپرم تأثیر بگذارد که همه اینها می تواند بر باروری تأثیر بگذارد. تحقیقات نشان می دهد که دستیابی به وزن مناسب می تواند باروری را بهبود بخشد و شانس باردار شدن را افزایش دهد. با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود کار کنید تا تعیین کنید آیا وزن مناسبی برای بارداری دارید یا خیر.

2. آنتی اکسیدان ها را در رژیم غذایی خود بگنجانید

اینجا در Camille Styles، ما عاشق آنتی اکسیدان هستیم. آنتی اکسیدان ها ترکیباتی هستند که از سلول های شما در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کنند. آنها را می توان در انواع غذاها یافت: میوه های رنگارنگ، سبزیجات و غلات کامل. مطالعات نشان می دهد که مصرف غذاهای غنی از آنتی اکسیدان می تواند باروری را در مردان و زنان بهبود بخشد. برخی از آنتی اکسیدان های خاص که با بهبود باروری مرتبط هستند عبارتند از ویتامین C، ویتامین E و بتاکاروتن.

3. مصرف اسیدهای چرب امگا 3 را افزایش دهید

اسیدهای چرب امگا 3 در بسیاری از عملکردهای بدن از جمله سلامت تولید مثل ضروری هستند. داده ها نشان می دهد که اسیدهای چرب امگا 3 می تواند کیفیت اسپرم را در مردان بهبود بخشد و شانس باروری را در زنان افزایش دهد! علاوه بر این، چربی های سالم به تعادل قند خون کمک می کنند حیاتی برای باروری بهینه امگا 3 در ماهی های چرب مانند ماهی آزاد صید شده وحشی و گردو و همچنین دانه های کتان یافت می شود.

4. عوامل استرس زای غیر ضروری را به حداقل برسانید

این ناگفته نماند، اما سطوح بالای استرس می تواند بر باروری تأثیر منفی بگذارد. آنها ریتم شبانه روزی، سطح هورمون ها و تخمک گذاری ما را مختل می کنند. یافتن راه هایی برای مدیریت استرس، مانند تمرین یوگا یا مدیتیشن، می تواند به بهبود باروری کمک کند. زنانی که در برنامه ذهن و بدن شرکت می‌کنند، در مقایسه با کسانی که شرکت نمی‌کنند، نرخ بارداری بالاتری دارند.

5. خواب کافی داشته باشید

خواب کافی برای سلامت کلی ضروری است، اما می تواند در باروری نیز نقش داشته باشد. کمبود خواب می تواند سطح هورمون ها را مختل کند و – مانند استرس – در تخمک گذاری اختلال ایجاد کند. یک مطالعه نشان داد زنانی که هفت تا هشت ساعت در شب می‌خوابیدند در مقایسه با زنانی که شش ساعت یا کمتر می‌خوابیدند، شانس بارداری بیشتری داشتند.

6. مکمل های مفید را در نظر بگیرید

برخی مکمل‌ها، مانند اسید فولیک، باروری را بهبود می‌بخشند. اسید فولیک برای رشد سالم جنین ضروری است و مصرف آن قبل از بارداری می تواند به کاهش خطر نقایص مادرزادی کمک کند. سایر مکمل هایی که با بهبود باروری مرتبط هستند عبارتند از ویتامین D، آهن و CoQ10. در همین راستا، قبل از شروع آزمایش، از هرگونه کمبود مواد مغذی (منیزیم، ویتامین های B و غیره) و همچنین بررسی تیروئید خود اطمینان حاصل کنید.

تصویر از میشل نش

زمان همه چیز است

در نهایت، چرخه خود را ترسیم کنید. پس از همه، شما می خواهید زمان آمیزش خود را تعیین کنید قبل از تخمک گذاری به عبارت دیگر، شما می خواهید به محض پایان قاعدگی، رابطه جنسی ثابتی داشته باشید. در واقع، این مطالعه نشان داد که لقاح زمانی اتفاق می‌افتد که مقاربت در طول یک دوره شش روزه که در روز تخمین‌گذاری تخمک‌گذاری به پایان می‌رسد، انجام می‌شود. به عبارت دیگر، دانستن زمان تخمک گذاری می تواند به شما در برنامه ریزی از قبل کمک کند. زنان با حدود یک میلیون تخمک به دنیا می آیند، با این حال تنها 300 تا 400 تخمک در طول تخمک گذاری در طول زندگی خود آزاد می کنند. هنگام تلاش برای باردار شدن، زمان بندی رابطه جنسی بسیار مهم است!