این سالاد خرد شده وگان مانند چشیدن رنگین کمان است

اگر هرگز فرصتی برای صرف غذا در مزرعه مالیبو نداشته اید ، آن را به لیست سطل خود اضافه کنید. تا زمانی که در کالیفرنیا وقت گذرانده ام ، یکی از رستوران های من برای خوردن یک غذای سالم و خوشمزه بوده است. یکی از بخشهای مورد علاقه من در مورد منو این است که من سفارش “معمولی” ندارم. هر بار که می روم ، یک مورد متفاوت از منو توجه من را جلب می کند و نمی توانم منتظر بمانم تا روزی که بتوانم بگویم همه آنها را امتحان کرده ام. یکی از علاقه های همیشگی من؟ این سالاد خرد شده وگان که رنگ و طعم فصلی دارد. این کتاب در کتاب آشپزی جدید هلن هندرسون گنجانده شده است ، طلوع آفتاب تا غروب مزرعه مالیبو ، و او آن را به عنوان بخشی از منو در مهمانی شام در مالیبو در خانه هلن آماده کرد. دستور العمل های دیگر را دریافت کنید و داستان کامل را اینجا بخوانید!

نویسنده/آشپز هلن هندرسون می گوید:

“منوی اصلی کافه از زمان باز شدن پنجره بازشو در سپتامبر 2013 به سختی تغییر کرده است. آن غذاها مثر بودند. هیچ دلیلی برای تغییر منو وجود نداشت ، به استثنای یک ظرف: سالاد خرد شده.

منوی اصلی یک سالاد خرد شده کلاسیک با پنیر ، گوشت و لوبیا گاربانزو داشت. این یک سالاد خوشمزه بود و هست ، اما مشتریان همچنان سعی می کردند آن را با سبزیجات بیشتر اصلاح کنند و سبزیجاتی را که در دسترس نداشتیم درخواست می کردند.

ما چندین سبزیجات مختلف را آزمایش کردیم و در نهایت روی کدو تنبل که شیرین است و چغندرهای ترشی که اسیدی هستند ، استفاده کردیم. و بهتر از آن ، هر دو در طول سال در دسترس هستند. سالاد گیاهی جدید برنده شد. با این حال ، مهمانان اغلب مرغ ، ماهی یا استیک کبابی را به سالاد “وگان” اضافه می کنند! “

دستور تهیه این سالاد رنگی خرد شده وگان را دنبال کنید…

مطالب دیدنی  فواید آنتی اکسیدانی برای پوست چیست؟ پوست بالا آن را می شکند

تجدید چاپ از طلوع تا غروب مزرعه مالیبو نویسنده: هلن هندرسون حق چاپ © 2021 توسط هلن هندرسون. منتشر شده توسط کلارکسون پاتر ، اثری از Random House ، بخشی از Penguin Random House LLC.

حق چاپ عکسها © 2021 توسط ارین کانکل