مهمانی شام دیوالی در جشن غذا ، شیرینی و سنت

فصل تعطیلات در راه است و در حالی که اکثر مردم هیجان زده هستند تا مستقیماً به برش های شیرین پای پکن و احساسات دنج کریسمس بپردازند ، شروع رسمی فصل تعطیلات من با دیوالی آغاز می شود. دیوالی که گاهی اوقات به عنوان جشن چراغ ها نامیده می شود ، همیشه جشن خاصی برای من بوده است ، اما در چند سال گذشته بیشتر شده است. من با جشن گرفتن در خانه با پدر و مادرم و دوستان خانواده بزرگ شدم ، دیه روشن کردم ، پوجا انجام دادم ، رنگولیس درست کردم و بارفی های زیادی را از میز آشپزخانه خوردم. جشنی که نمایانگر پیروزی خوب بر بد در اساطیر هندو است ، من آموخته ام و شیوه های بسیاری را تجربه کرده ام که دیوالی در سراسر دیاسپورای جنوب آسیا جشن گرفته می شود.

نحوه بزرگ شدن من در جشن دیوالی ممکن است کمی متفاوت از سنت های دیگران باشد. و اکنون که من جشن را دور از خانه جشن می گیرم ، متوجه شدم که سبک امروز من چقدر بر سنت هایی که با آنها بزرگ شده ام تأثیر می گذارد. وقتی به تعطیلات فکر می کنم ، به معنای واقعی کلمه می توانم طعم غذاهای فقیر و آلو سبزی را که مادرم درست می کند و قاشق های شیرین خیر و حلوا را که پدرم خسته کننده درست می کند بچشم. همین است سنت من همیشه می توانم تصور کنم که چهار نفر از ما سینی های پر از دیه را حمل می کنیم و عصرهای سرد پاییزی را بعد از انجام puja در اطراف درها و بیرون قرار می دهیم.

وقتی به این فکر می کردم که امسال چگونه می خواهم جشن بگیرم ، به اولین باری که جشن دیوالی را با افراد خارج از خانواده ام جشن گرفتم ، برگشتم. چند سال پیش ، پس از اشاره به جشن گرفتن با خانواده در FaceTime ، یکی از بهترین دوستانم ، کریستین و شوهرش مارک ، پیشنهاد کردند تا با من جشن را در آپارتمان من در مینیاپولیس جشن بگیرند. کریستین طعم آلو را با دستور العمل پیدا شده در اینترنت تهیه کرد و او و مارک در جزیره آشپزخانه من با شن های رنگی رنگگولی درست کردند در حالی که از انواع بارفی که من آن هفته از مغازه خواربارفروشی هند گرفتم نمونه برداری کردند. ما به والدینم FaceTimed اطمینان دادیم که تا آنجا که ممکن است کارهای زیادی را به سنت نزدیک انجام می دهیم ، اما برخی آزادی ها را نیز انجام می دهیم. ممکن است سنتی ترین جشن نبوده باشد ، اما تا به امروز ، یکی از خاطرات مورد علاقه من از تعطیلات است – جشن گرفتن با خانواده (عملاً) و با دوستان نزدیک شخصاً این ترکیبی واقعی از سنتی بود که من با آن بزرگ شده بودم و شیوه های جدیدی که می توانستم جشنواره را با افرادی که در حال حاضر زندگی می کنم جشن بگیرم.

بنابراین ، برای امسال ، می خواستم با یک میز و منوی زیبا که این کار را انجام می داد ، از آن خاطره قدردانی کنم – به سنت هایی که در خانه با آنها بزرگ شده ام احترام بگذارم و ایده های جدیدی را ایجاد کنم که اکنون این جشن را برای من خاص کرده است.

در حال چیدن میز

من با شرکت در مهمانی های شام که میز و مکان هایی برای نشستن افراد در آن وجود داشت ، بزرگ نشدم. وقتی به خانه دوستان خانواده می رفتیم ، همیشه در جزیره آشپزخانه یا میز ناهار خوری به صورت بوفه بود و عمه ها ، عموها و بچه ها همه بشقاب های خود را دور خانه می بردند تا با هم بنشینند و غذا بخورند. این مورد در مهمانی های شام یک هفته ، یکشنبه سوپرباول و جشن هایی مانند دیوالی صدق می کرد. بنابراین ، برای جشن گرفتن ، می خواستم یک میز پر از لبه ایجاد کنم که قصیده ای برای آن مهمانی ها باشد. بدون تنظیم میزهای نشسته ، فقط غذایی که با کمی محیط دوست دارم.

برای خاص جلوه دادن این مناسبت ، من در بازار رنگ گل جشن دیوالی ، چند گل از بازار گل برداشتم-صورتی و پرتقال و غیره ، و از یک حلقه گل همیشه بهار برای پایین آمدن در وسط میز استفاده کردم. برای دونده میز ، من در واقع از یکی از دوپاتاهای خود استفاده کردم که درخشش کمی به میز اضافه کرد و باعث شد تا جشن خاصی به نظر برسد. تمام بشقاب ها و کاسه های غذا را دور میز چیده و به مهمانان اجازه می دهم خودشان کمک کنند. به نظر من غذا بهترین تزئین میز را ایجاد می کند.

محیط اینجا همه از دیه ها است. دیاها این چراغ های شمعی کوچک هستند که معمولاً از خاک ساخته می شوند و گاهی اوقات برای جشن هایی مانند این تزئین می شوند. برخی از آنها شمع هایی در خود دارند و برخی دیگر شمع های چای را نگه می دارند. برای دیوالی ، دیه ها به نحو مطلوبی مورد استفاده قرار می گیرند و برای نشان دادن پیروزی نور بر تاریکی روشن می شوند و نور را به گوشه گوشه خانه های ما می رسانند. من از هر دیایی که پیدا می کردم استفاده می کردم و آنها را برای میز جشن جشن می گذاشتم – نمایشی واقعی از سنتی که من با آن بزرگ شدم.

منوی مهمانی شام دیوالی من

من می خواستم همه چیز را با یک منو که بسیار راحت هستم ساده نگه دارم. همانطور که می گویند ، مهمانی ها زمان آزمایش دستورهای جدید در مجموعه شما نیست. و برای من ، جشن های ما قصیده ای است برای غذایی که مردم را دور هم جمع می کند. غذا همچنین راهی است برای من که احساس کنم مادر و پدرم در اطراف ما هستند حتی زمانی که ما هزار مایل با هم جشن می گیریم. وقتی یک پاکورای ترد و خوشمزه را گاز می گیرم ، تقریباً احساس می کنم که مادرم آنها را خودش درست کرده است ، و با خوردن یک قابلمه خیر روی اجاق گاز به نظر می رسید که پدرم در آشپزخانه با من بوده است (مطمئن شوید البته شیر را در ته دیگ نمی سوزانم!).

در اینجا چیزی است که در منو داشتم:

پاپدی چات – مطلق من مورد علاقهبه چات یک دسته از میان وعده های هندی است که از پایه ای مانند برنج پف کرده یا حتی سمبوسه ، تعداد زیادی سس ، روکش ترد ، سبزیجات و ادویه جات تهیه می شود.

پاکوراس سبزیجات -دستور العملی که من از مادرم آموخته ام. دستور تهیه او را از اینجا دریافت کنید.

خیر پدر – یک دسر پودینگ برنج شیرین.

میتایی پلاتر با گلاب جامون مامان – همه شیرینی ها چون جشن بدون آن نیست.

ماسالا چای – اگر می دانید ، می دانید.

ممکن است ظرف دسر دیوالی من را از سال گذشته به خاطر بیاورید. Mithai ، شیرینی های هندی ، همیشه بخش مورد علاقه من در هر جشن است ، بنابراین من می خواستم یک ظرف دیگر پر از لبه های بارفی مورد علاقه خود ایجاد کنم. برای من ، هیچ جشن دسی بدون ارائه شیرینی کامل نمی شود. امسال برای پر کردن ظرف من از جالبی ، کاجو کاتلی ، پدا ، شکلات و بارفی پسته و گلاب جامون استفاده کردم. من جعبه های بیسکویت کوچکی را کنار در خانه نگه می دارم تا مردم هنگام خروج یک جعبه میتای بسته بندی کنند. پایان دادن به یک مهمانی با یک کیسه خوب خوب ، ترفند اصلی من برای باقی مانده است ، این به مهمانان شما چیزی می دهد تا هنگام رانندگی به خانه ، غذای کمی بخورند.

برای جشن گرفتن امسال ، از دوستم ، کریستین دعوت کردم تا با من در میز شرکت کند. لذت بردن از اولین بار که چند سال پیش جشن دیوالی را جشن گرفتیم و یاد بگیریم که تغییرات زیادی در زندگی هر دوی ما حتی در چند سال گذشته اتفاق افتاده است. نوزادش جورج نیز اولین جشن دیوالی خود را تجربه کرد! به هر حال جشن هایی مانند دیوالی برای من همین است. دیدار با دوستان و خانواده ، دیدار و تفریح ​​، خوردن غذای خوب با هم و لذت بردن از جشن است.

بیایید در مورد چت صحبت کنیم.

Chaat chaat chaat! وقتی در جشن بزرگ شدن یکی از دوستان خانوادگی شرکت می کردیم ، یکی از دوستان مادرم یک بشقاب بزرگ برای غذا خوردن درست می کرد و آنقدر سریع از بین می رفت. حتی سینی دومی که او درست کرد به همین سرعت می رفت. این یک غذای ترفند مهمانی واقعی است. می توانید همه چیز را از قبل آماده کرده و در کاسه های سرو ذخیره کنید ، و سپس همه چیز را یکجا تنظیم کنید تا مردم بتوانند کاسه چای خود را درست کنند ، مانند یک نوار چایتی DIY. وقتی مادرم چند سال پیش از مینیاپولیس دیدن کرد ، ما کریستین و مارک را دعوت کردیم و او یک سینی بزرگ از چای تهیه کرد تا با هر دوی آنها به اشتراک بگذارد. بازآفرینی آن غذا در این جشن ویژه سرگرم کننده بود. Papdi chaat چند قطعه اجزای تشکیل دهنده است که برای ایجاد چیزی که به نظر من جادوی طعم است جمع می شوند. پریا کریشنا یکی از مقالات مورد علاقه من در Bon Appétit راجع به chaat نوشت.

پایه. Papdi’s یک نوع کراکر سرخ شده است که به عنوان پایه ای برای چادر استفاده می شود. در حال بزرگ شدن ، مادرم همیشه از نان های سفید آرد HEB استفاده می کرد ، آنها را خرد می کرد و آنها را سرخ می کرد تا پاپدی درست کند ، زیرا ما یک خواربار فروشی هندی در این نزدیکی نداشتیم. این یکی از آن نمونه های فوق العاده آشکار سازگاری با محیط شما برای ادامه سنت است. یکسان اما متفاوت بنابراین این کاری است که من در اینجا انجام دادم. چند تارتیلای سفید از فروشگاه برداشتم ، خرد کردم و برای پایه سرخ کردم.

رویه ها فرمول مورد استفاده برای تاپینگ هایی که من روی آن رشد کردم به شرح زیر است: سیب زمینی های مایکروویو خرد شده ، پیاز قرمز و ژالاپینو خرد شده ، بوندی خیس خورده و صاف شده ، گشنیز خرد شده و گاهی نعناع ، ماست ، چاتنی تمر هندی ، چاتنی نعناع ، چات ماسالا ، و bhuna jeera. برخی از افراد چیزهایی مانند دانه های انار ، نخود یا آب سیاه اضافه می کنند ، اما این همیشه ترکیب اصلی مواد اولیه من بوده است.

همه اینها را می توان به یکباره با هم مخلوط کرد و بلافاصله سرو کرد ، یا در کاسه های مخصوص مواد اولیه سرو کرد تا مهمانان بتوانند خود را جمع کرده و مخلوط کنند.

همه می دانید که من عاشق چای خود هستم ، و هیچ جشن یا حتی گردهمایی روزمره ای بدون گلدان چای روی اجاق کامل نمی شود. برای کاپشن شب بعد از جشن ، گرم با بیسکویت سرو کنید.

در ترکیب سنتهای قدیمی و جدید

گاهی اوقات به این فکر می کنم که چگونه هندی هستم و چه آمریکایی ، ممکن است برخی از سنت های هندی را که در اینجا بزرگ شده ام از دست بدهم زیرا تجربه من در تعطیلات با تجربه والدینم در هند متفاوت است. اما آنچه من یاد می گیرم بدانم این است که وقتی شما دوستان و افرادی را در زندگی خود دارید که می خواهند آنجا باشند و با شما جشن بگیرند ، ممکن است تعادلی را پیدا کنید که به سنت احترام بگذارد در حالی که زندگی را در آنجا جشن می گیرید. به همین دلیل است که سنت های یکسان در تعطیلات ، دستور العمل ها و شیوه های زندگی می تواند متفاوت و در یک زمان یکسان باشد. خوشحالم که می توانم با پدر و مادرم تماس بگیرم و دستور العمل ها و سنت هایی را که با آنها رشد کرده ایم دریافت کنم تا آنها را دوباره بسازم ، در حالی که راه هایی برای ترکیب سبک و سلیقه خودم در جشن با افرادی که در خانه دور از خانه هستم پیدا کردم. به

حتی این مهمانی دیوالی ، هرچقدر با تجربیات من در بزرگسالی متفاوت بود ، هنوز نسخه ای از جشن است که باعث می شود احساس کنم با سنت ما در ارتباط هستم و در عین حال اهمیت و اهمیت جدیدی در زندگی خود می گیرم. این ترکیبی از آنچه پدر و مادرم با آن آمدند و حمایت دوستانی است که شاید در جشن دیوالی بزرگ نشده اند ، اما می خواهند بخشی از آن جشن برای من باشند.

مهم نیست که چه تعطیلاتی را جشن می گیرید ، بودن در کنار افرادی که دوستشان دارید و سنت ها را از هر نظر احترام می گذارید ، فصل تعطیلات قدیمی و جدید است.

دیوالی بر همه کسانی که جشن می گیرند مبارک باد!