یک درمانگر نکات مفیدی را برای پشتیبانی به اشتراک می گذارد

من همیشه خودم را فردی مهربان می دانستم. نوع دوست ، همسر ، دختر و مادری که با پای همدلانه و همدلانه به پیش می رود وقتی عزیزانم به گوش ، شانه ، بغل یا دست نیاز دارند. این اشتیاق عاطفی ذاتی مرا حفظ می کند و باعث می شود احساس کنم تمام تلاش خود را برای حفظ سیاست قلب باز انجام می دهم ، به ویژه هنگامی که زندگی روزهای سختی را به ما تحمیل می کند.

اما اخیراً من در معرض امتحانی قرار گرفته ام که بسیار عمیق تر از هر احساس کارت هالمارک است. مادر شوهرم به تازگی پس از یک بیماری ناتوان کننده طولانی درگذشت. (ممکن است روح درخشان او را از زمانی که در مورد ویژگی درخشش تابستانی انقلاب تابستانی در مورد روح درخشان او جرقه زدم ، به خاطر بیاورید.) در غم و اندوه او ، گاهی اوقات احساس می کردم بازوهایم آنقدر بلند نمی شوند که بتوانم او را آنطور که باید محکم نگه دارم ، یا آنقدر قوی که بتواند آنقدر آرامش ایجاد کند که من به شدت مایلم به او بدهم.

چند ماه از خداحافظی نهایی ما با او ، چراغ خانوادگی پر جنب و جوش ما می گذرد ، و با گذشتن او ، غم غم انگیزی در میان کسانی که او پشت سر گذاشت باقی می ماند. من تماشا کرده ام که شوهرم عمیقا احساس فقدان کرده است. این در هر سطحی دلخراش بوده است. و در حالی که سعی می کردم مطمئن شوم که تمام کارهای “درست” را برای نشان دادن حمایت از او انجام می دهم ، اغلب در این روند غم انگیز فکر کرده ام ، آیا واقعاً این کار را به درستی انجام می دهم؟ آیا راه بهتری برای کمک به او در این زمینه وجود دارد؟

در حالی که کتابها و پادکستهای زیادی در مورد پردازش غم و اندوه به تنهایی وجود دارد ، به هیچ وجه در مورد نقشه راه به آسانی در مورد چگونگی حمایت از افراد وجود ندارد. دیگری همانطور که غصه می خورند بنابراین به هالی لاوسون از کلینیک رابطه در شهر آستین مراجعه کردم ، که می دانستم کلمات عاقلانه ای در این زمینه دارد. به خواندن ادامه دهید تا ببینید او چگونه مراحل از دست دادن ، پیشنهادات خود را برای رهایی از انواع غم و روشهای دیگر روشن می کند. نه گفتن وقتی کسی در عزاداری است

اغلب به ما می گویند مراحل غم و اندوه وجود دارد ، آیا این درست است؟ و اگر چنین است ، آنها چیست؟

درست است، واقعی. اولین بار توسط پزشک و نویسنده الیزابت کوبلر راس در دهه 1960 به عنوان پنج مرحله غم و اندوه ذکر شد. او پیشنهاد کرد که افراد هنگام از دست دادن مراحل احساسی را پشت سر بگذارند.

پنج مرحله عبارتند از:

انکار – “این نمی تواند برای من اتفاق بیفتد.”

عصبانیت – “چرا این اتفاق می افتد؟”

چانه زنی – “اگر می شد کارها را متفاوت انجام داد یا اگر می توانستم کاری را انجام دهم.”

افسردگی – “من ناراحتم که این اتفاق می افتد/اتفاق افتاده است.”

پذیرش – پذیرفته شدن – “من درک می کنم و می پذیرم که این اتفاق می افتد/رخ داده است.”

اندوه مکانیسم طبیعی بدن برای پردازش و آشتی درد ، ناراحتی و احساسات ناراحت کننده در از دست دادن چیزی مهم ، دوست داشتنی ، یا دلبسته است. مراحل اندوه یکی از راه های مشاهده و درک طیف وسیعی از تجربیات و احساسات در این فرایند در سراسر پیوستار و فرهنگ های بشری است.

نکته قابل توجه این است که همه غم را به یک شکل تجربه نمی کنند. برای بسیاری ، مراحل غم و اندوه خطی یا متوالی نیست ، اما بسیار به هم ریخته و مدور است. برخی از مراحل را تجربه می کنند اما نه همه آنها. برخی چرخه را بارها تکرار می کنند ، در حالی که برخی دیگر در طول زمان خارج و خارج از نظم می رقصند.

غم و اندوه به اندازه کسی که از دست دادن را تجربه می کند منحصر به فرد است و روش بدن برای درمان درد است. یک بار به من گفتند: “غم یعنی ما دوست داشتیم.”

آیا اندوه انواع مختلفی دارد؟

آره. بسیاری از انواع اندوه ، بسته به موقعیت ، زمان از دست دادن ، شرایط مربوط به از دست دادن ، و پاسخ فرد به از دست دادن ، متفاوت است. در حالی که تقریباً ده ها نوع در نوشته های علمی ذکر شده است ، در اینجا برخی از انواع اصلی غم و اندوه تجربه شده در زندگی ذکر شده است:

اندوه عادی – این شامل دوره هایی از احساسات شدید می شود که فرد در مراحل غم و اندوه حرکت می کند و به تدریج شروع به پذیرش از دست دادن می کند ، با کاهش علائم در طول زمان. علائم می تواند شامل گریه ، یأس ، بی خوابی ، خستگی ، کناره گیری ، اجتناب ، افزایش یا کاهش وزن ، بی حسی ، اشتیاق ، ترس ، تنهایی و بی شمار احساسات دیگر باشد.

اندوه پیش بینی شده -این نوع معمولاً زمانی تجربه می شود که فرد برای انجام معامله خود و زمان لازم برای آماده شدن برای مرگ عزیز خود ، معمولاً در مورد بیماری طولانی مدت ، تجربه می کند. این نوع غم و اندوه می تواند احساسات گیج کننده و متناقضی را در فرد ایجاد کند ، زیرا شما کسی را که هنوز زنده است “غمگین” می کنید و احساس گناه را برای احساس آرامش پس از مرگ برانگیخته است.

و انواع دیگر غم و اندوه عبارتند از:

اندوه مزمن – احساساتی که فروکش نمی کند و اثرات ناتوان کننده ای در عملکرد ایجاد می کند.

اندوه تأخیری – هنگامی که علائم غم و اندوه تا مدتها پس از از دست دادن فرد تجربه نمی شود ، در آنجا درد آن تا زمانی که علائم ظاهر نشوند سرکوب می شود.

اندوه تجمعی – هنگامی که دومین یا چند تجربه از دست دادن در یک بازه زمانی یکسان یا نزدیک به هم ترکیب می شوند و تجربه می شوند.

ضرر ثانویه – وقتی تجربه از دست دادن اولیه بر عناصر دیگر این فقدان تأثیر می گذارد…

بهترین کاری که شخص می تواند انجام دهد هنگامی که دوست یا عزیزی در اندوه است چیست؟

من دوست دارم از غم به عنوان یک فعل استفاده کنم و در هنگام “غصه خوردن” به عنوان یک تجربه فعال بگویم. هیچ زبان جهانی برای مرگ یا از دست دادن وجود ندارد. بنابراین ، بسیاری از ما هنگام “از دست دادن” یک دوست یا دوست ، در “نقش آرامش بخش” تردید می کنیم و از آن ناراحت می شویم. در حالی که “متاسفم برای از دست دادن شما” اغلب برای بسیاری از افراد به دنبال می آید و پس از آن سکوت ناراحت کننده ای وجود دارد ، در اینجا نمونه هایی از عباراتی وجود دارد که من شخصاً احساس می کنم از نظر احساسی بیشتر حمایت کننده هستند و به گیرنده اجازه می دهد حضور و حمایت واقعی شما را تحت تأثیر قرار دهد. و تهیه شده از whatsyourgrief.com:

“من دوست داشتم که چگونه (مادر ، شوهر و غیره) شما این کار را انجام دادید … (خاطره ای مثبت به اشتراک بگذارید.)

“شما مجبور نیستید صحبت کنید … فقط بنشینید … من درست کنار شما هستم.”

“هیچ راه درست یا غلطی برای غصه خوردن وجود ندارد. زندگی شما برای همیشه تغییر کرده است. “

“من نمی توانم تصور کنم که شما چه احساسی دارید ، اما من اینجا هستم.”

“درباره دیگری (مادر ، دوست و غیره) به من بگویید …”

“هر زمان که بخواهید می توانید در مورد (شوهر ، مادر و غیره) خود صحبت کنید – در 5 ، 10 ، 15 – 30 سال آینده.”

و مورد علاقه شخصی: “من هیچ کلمه ای ندارم ، این فقط مضحک است.”

چه چیزهایی هستند نه برای گفتن به چیزی که اندوه را تجربه می کند؟

یکی از پیشنهاداتی که من دارم این است که در مورد تجربه خودتان صحبت نکنید. نمونه ای از آنچه نباید گفت ممکن است این باشد: “می دانم چه احساسی دارید ، من مادرم را چند سال پیش از دست دادم.”

پیشنهاد دیگر این است که توضیح داده نشود ، به حداقل نرسد ، یا تسریع در بهبود غم و اندوه خود را نداشته باشد. این ممکن است به نظر برسد ، “به همه چیزهای دیگری که باید برای آنها زندگی کنید و از آنها سپاسگزار باشید ، نگاه کنید …” …

همچنین ، احتمالاً ایده خوبی برای ارائه دلیل برای از دست دادن غمگین نیست. مثال: “خوب ، آنها زندگی طولانی کردند و زمان آنها بود …”

بهترین منابع برای زمانی که فرد دچار اندوه است چیست؟

سایت اینترنتی: whatsyourgrief.com

پادکست: پادکست والدین بیوه

کتاب: سوپ اشک: یک دستور العمل برای درمان پس از از دست دادن و در مورد مرگ و مرگ

+ اگر در آستین هستید پشتیبانی کنید: مرکز غم و از دست دادن آستین

چگونه کمک به شخص ثالث (درمان) به روند سوگ کمک می کند؟

کمک شخص ثالث – مشاوره ، طب سوزنی ، ماساژ و سایر هنرها و شیوه های درمانی – می تواند به انتقال انرژی غم و اندوه در زمان اضافه یا در شروع کمک کند ، زیرا این احساسات شدید می تواند مانع ، وزن و احساس بسیار سنگینی کند. اگر ما فقط برای حمایت از عزیزان خود متکی باشیم (که ممکن است هم در غم از دست دادن متوفی ، بلکه همچنین از دست دادن عزیزشان که اندوهگین هستند و کمتر در دسترس هستند) اندوه خود را تجربه کنند ، ممکن است حمایت نباشد. کافی است و همچنین ممکن است بیشتر شارژ یا رقیق شود. ما می خواهیم خدمات حرفه ای جامع و متمرکز برای عمیق ترین و صمیمی ترین تجربیات زندگی (غم یکی از آنهاست) به منظور حمایت کامل و شنیده شدن و دیده شدن و هدایت شدن – بدون انتظاراتی که ممکن است خانواده و دوستان در استراتژی ها و جدول زمانی رفاه ما داشته باشند.

زمان مناسب برای پیشنهاد درمان برای عزیزی است که در اندوه است؟

من همیشه عزیزان را تشویق می کنم که در مورد “پیشنهاد” یا “باید” در مراجعه به درمان دقت کنند ، زیرا این یک تلاش شخصی است و شخص باید به دنبال آن باشد تا به او گفته شود. بنابراین ، برای عزیزی که بر اساس آنچه که مشاهده می کند ، توجه می کند ، می شنود و تجربه می کند ، نگران اعضای خانواده خود است ، که فراتر از حالت عادی اندوه به نظر می رسد ، یا همچنان ادامه دارد ، توصیه می کنم که از منابع پشتیبانی “در کلی »به عنوان یک منبع ، به جای یک پیشنهاد یا درخواست.

چیزی شبیه به این ، “من در مورد این مکان شنیدم که شخصی به آن اشاره کرده است که به چیزی شبیه به آنچه شما در حال گذراندن هستید کمک کرده است. به این می گویند مشاوران غم و اندوه آستین »یا هر مکان محلی که باشد.

یا…

“من اخیراً خواندم که راه رفتن و صحبت کردن یا پیاده روی واقعاً به افراد در تجربیات غم انگیز کمک کرد. آیا می توانید تصور کنید که چیزی باشد که ممکن است از شما حمایت کند؟ “

آیا در مورد کودک یا نوجوانی که غم و اندوه را تجربه می کند ، آیا همان راهنمایی هایی که در مورد بزرگسالان وجود دارد در اینجا صدق می کند؟

این بستگی به سن رشد کودک دارد. در دبیرستان ، نوجوانان غم خود را غالباً در قالب عصبانیت ابراز می کنند ، در حالی که کودکان کوچکتر ممکن است این تجربه را کاملاً سرکوب کرده و فعالیت های عادی خود را ادامه دهند. آنها را در جایی که هستند ملاقات کنید و با آنها حضور داشته باشید و به س questionsالات آنها ملایم پاسخ دهید. اگر بعد از یک مکالمه عمیق با شادی کنار رفتند ، نگران نباشید. با آنها صادق باشید. به س questionsالات پاسخ دهید و بدون ترس با آنها صریح صحبت کنید.