10 درمان ریزش مو بعد از زایمان ، به گفته یک متخصص تغذیه

همه چیز با پیاده روی به کافی شاپ محلی ما شروع شد. انگشتانم را در موهایم می بافتم و تارهای فرفری ام را به آرامی به داخل دم اسبی شل می کشیدم. دستانم با یک توده بی سابقه مو ظاهر شد. شوکه و وحشت زده شدم. از آن لحظه به بعد ، در هفت ماه آینده ، از شانه زدن موها ، شامپو زدن موها یا نگاه کردن به روبالشی در صبح می ترسیدم. مانند بسیاری از تجربیات پس از زایمان ، من به هیچ وجه آمادگی تخریب ریزش مو بعد از زایمان را نداشتم. خوشبختانه ، من به سرعت متوجه شدم که بسیاری از درمان های ریزش مو بعد از زایمان وجود دارد.

و از همه مهمتر ، من آموختم که ریزش مو بعد از زایمان امری عادی است. مادران دیگر ، چه دوستان در زندگی واقعی و چه غریبه ها در اینترنت ، با هم ادغام شدند. ما از ریزش بی امان خود ، یکی دیگر از جنبه های پس از زایمان که مستحق یک سخنرانی است ، رنج کشیدیم. به طور کلی ، تقریباً 40-50 of از مادران جدید دچار ریزش مو بعد از زایمان می شوند. در میان بسیاری از تغییرات پس از زایمان ، ریزش مو در بالای لیست قرار دارد. خوشبختانه انواع درمان های ریزش مو بعد از زایمان برای این پدیده موقتی وجود دارد.

رشد مو در دوران بارداری

قبل از صحبت در مورد موهای پس از زایمان ، بیایید لحظه ای به این قفل های بارداری (یا قبل از بارداری) احترام بگذاریم. دل تنگشان شدم؟ من هم همینطور. مطمئن باشید ماهیت چرخه ای رشد و ریزش مو طبیعی است. در طول زندگی ما ، موهای ما در سه مرحله تغییر می کند:

  • مرحله آناژن (مرحله رشد): این می تواند از دو تا هشت سال طول بکشد. این مرحله به طور کلی به حدود 85 تا 90 درصد موهای سر شما اشاره دارد.
  • مرحله کاتاژن (مرحله گذار): این زمان را برای کوچک شدن فولیکول های مو تعیین می کند. حدود دو تا سه هفته طول می کشد.
  • مرحله تلوژن (مرحله استراحت): این کار حدود دو تا چهار ماه طول می کشد. در پایان این مرحله ، موها می ریزند.

در دوران بارداری ، تعداد فولیکول های مو به مدت طولانی تری در مرحله آناژن باقی می ماند. این به دلیل تغییرات هورمونی است. به طور خاص ، سطوح بالاتر استروژن مرحله رشد را طولانی می کند. این منجر به ریزش کمتر می شود. برخی از زنان نیز متوجه تغییرات دیگری می شوند: موهای آنها درخشان تر می شود یا بافت آنها تغییر می کند ، یعنی فرفری به موج دار.

علت ریزش مو بعد از زایمان چیست؟

پس از زایمان ، استروژن کاهش می یابد. این به طور معمول زمانی است که زنان وارد مرحله تلوژن می شوند. این به نوبه خود می تواند باعث ریزش قابل توجه مو شود. خوشبختانه متخصصان پوست این موضوع را در نظر نمی گیرند درست است، واقعی ریزش مو. در عوض ، این یک وضعیت موقتی است که به دلیل کاهش سطح استروژن ایجاد می شود. اگرچه ریزش بیش از حد موها (که به آن تلوژن افلوویوم پس از زایمان می گویند) ممکن است دائمی به نظر برسد ، اما موقتی است. اکثر خانمها در 15 ماهگی که نوزادشان به موهای خود باز می گردد ، حالت پری طبیعی خود را می بینند. برخی دیگر حتی زودتر سیری طبیعی را به دست می آورند. با این اوصاف ، اگر در حال حاضر دچار مشکلات شدید ریزش مو بعد از زایمان هستید ، نفس عمیق بکشید. انواع مختلفی از درمان های ریزش مو بعد از زایمان وجود دارد که باید امتحان کنید.

ریزش مو بعد از زایمان از چه زمانی شروع می شود؟

این از زن به زن دیگر متفاوت است. با این حال ، ریزش مو بعد از زایمان می تواند هر روز پس از تولد نوزاد شما شروع شود و در حدود 4 ماهگی به اوج خود برسد. اگر نوزاد شما چند هفته ای است و توده های موی خود را از دست می دهید ، نیازی به وحشت نیست. شما در مرحله تلوژن هستید. قبل از اینکه بدانید ، به مرحله آناژن برمی گردید و رشد طبیعی موهای خود را بازیابی می کنید. صبر کلید است. ریزش مو بعد از زایمان البته می تواند ویرانگر باشد ، اما اکثر خانمها طی 12 ماه پس از ریزش متوجه بازگشت خوشایند موهای خود می شوند. اگر بعد از 15 ماه پس از زایمان متوجه ریزش مداوم شدید ، ممکن است بخواهید از متخصص پوست متخصص پوست مجوز بگیرید. او همچنین می تواند درمان های ریزش مو بعد از زایمان را پیشنهاد دهد.

شیردهی و ریزش مو بعد از زایمان

رابطه بین شیردهی و ریزش مو بعد از زایمان چیست؟ در اصل ، هیچ. در دوران بارداری و یک سال پس از تولد ، محققان تغییرات در چرخه موی زنان را زیر نظر گرفتند. آنها دریافتند که در چهار ماه پس از زایمان ، زنان شیرده مقدار بیشتری از موها را در مرحله رشد نسبت به زنانی که شیر نمی دهند ، داشته اند. با این حال ، این تفاوت کوتاه مدت بود. تعداد متوسط ​​موهای مرحله رشد در مقابل موهای مرحله استراحت تفاوت معنی داری بین گروه های شیرده و غیر شیرده نشان نداد.

آیا می توان از ریزش مو بعد از زایمان جلوگیری کرد؟

از آنجا که ریزش مو بعد از زایمان نتیجه طبیعی تغییرات هورمونی است ، چیزی نیست که بتوانید بلافاصله آن را متوقف کنید. با این حال ، عادت هایی وجود دارد که می توانید برای به حداقل رساندن آثار ریزش مو بعد از زایمان به آنها القا کنید. به نوبه خود ، امیدوارم رشد موهای سالم را تقویت کنید.

در هفته ها و ماههای پس از زایمان ، مطمئن شوید که در حال انجام تمرینات ملایم تا متوسط ​​هستید (پس از ترخیص از پزشک) ، از استراتژی های حمایت از استرس مبتنی بر سبک زندگی (درمان یا مدیتیشن) استفاده کنید ، از رژیم غذایی سالم ، سرشار از مواد مغذی برای حمایت از سلامت استفاده کنید. مو ، و با ویتامین ها یا مکمل های بعد از زایمان سازگار باشد. علاوه بر این ، به آرامی از موهای خود مراقبت کنید. در حالی که فولیکول های شما در مرحله تلوژن هستند ، در شکننده ترین حالت خود هستند. برای جلوگیری از ریزش بیشتر ، هنگام مسواک زدن ، شستشو و خشک کردن ملایم باشید. در صورت امکان ، از مدل موهای تنگ خودداری کنید ، زیرا کشش بیش از حد روی فولیکول ها ایجاد می کند. برای سهولت کار ، قبل از به دنیا آمدن نوزاد موهای خود را کوتاه کنید. نکات پیشگیری به اندازه درمان موهای بعد از زایمان اهمیت دارد.

10 روش درمان مو بعد از زایمان

در حالی که منتظر بازگشت موهای خود به چرخه رشد طبیعی خود هستید ، در اینجا 10 درمان مو بعد از زایمان را امتحان کنید.

یکی دیگر از راه های مهربانی با موهای خود ، روبالشی پنبه ای خود را با ابریشم عوض کنید. این می تواند به شما اطمینان دهد که موهای شما در خواب کشیده نشده است. علاوه بر این ، خوابیدن با روکش بالش ابریشمی برای پوست شما نیز مفید است. برد – برد.

این مکمل با OBGYN ، با استفاده از مواد غذایی کامل که به طور سنتی برای شیردهی استفاده می شود ، توسعه یافته است. این ترکیب از ترکیبات بالینی آزمایش شده برای حمایت از همه جنبه های بهبود دوران بارداری انتخاب شد. همه چیز از جمله کاهش مواد مغذی ، خستگی جسمی و استرس های احساسی می تواند منجر به نازک شدن موها در زنان پس از زایمان شود. همچنین برای پر کردن شکاف های تغذیه ای بین نیازهای دوران بارداری و پس از زایمان فرموله شد. در نهایت ، این شیر مادر دوست است ، با اکثر دوران بارداری و مولتی ویتامین سازگار است و می تواند بلافاصله پس از تولد مصرف شود تا از سلامت کل بدن و مو حمایت کند.

با استفاده از مخمر آبجو غلیظ و مجموعه ای از ویتامین های گروه B (از جمله بیوتین) ، Root Source با ترکیب اختصاصی مواد تشکیل دهنده از رشد مو حمایت می کند. همچنین حاوی ارزن ، گندم و گشنیز است که از نظر بالینی ثابت شده است و باعث تحریک رشد مو در پیاز فولیکول می شود و در عین حال کلاژن را ضخیم کرده و موها را محکم و محکم می کند.

یک روغن مو با کیفیت بالا برای ماساژ پوست سر انتخاب کنید.

نارگیل ، بادام ، کرچک یا روغن زیتون همه درمانهای فوق العاده موی بعد از زایمان هستند. حداقل یک تا دو بار در هفته از روغن ولرم برای ماساژ پوست سر استفاده کنید. این کار را با پیچاندن یک حوله گرم مرطوب به مدت پنج دقیقه روی سر خود ادامه دهید. سپس موهای خود را با شامپو بشویید.

اگرچه گرانتر از شامپوهای سنتی است ، اما کیفیت آن بی نظیر است. این شامپو بدون سولفات یکی از بهترین شامپوهای موجود است ، به ویژه در مورد ریزش مو بعد از زایمان. در واقع ، با ترکیبات مخصوص رشد مو ایجاد شده است تا با مشکل نازک شدن و ضعیف شدن موها مقابله کند. این شامپو میکروسیرکولاسیون پوست سر را بهبود می بخشد ، مصرف اکسیژن آن را افزایش می دهد و باعث رشد فولیکول های مو می شود. این ماده برای مادران جدید کاملاً بی خطر است زیرا حاوی پارابن ، الکل ، هورمون یا مواد شیمیایی سخت نیست. با استفاده منظم ، این شامپو می تواند ریزش موهای بعد از زایمان و مربوط به سن را کاهش دهد.

این محصول باعث افزایش آبرسانی و تغذیه موها از داخل به بیرون می شود. روغنهای اساسی مانند مریم گلی و تامانو به تعادل روغن برای پوست سر سالم کمک می کنند در حالی که عناصر تغذیه کننده باعث نرم شدن و صاف شدن کوتیکول می شوند. این مرطوب کننده عمیق و در عین حال سبک ، این فرمول بدون سیلیکون موها را شاداب و سالم می کند.

این دو نفر تمیز و بدون رنگ با کارماتین the (اولین نوع کراتین گیاهی در نوع خود) تقویت شده است تا درخشان ترین و سالم ترین موهای شما را به ارمغان بیاورد. کاملاً دور از عادی ، شامپو و نرم کننده احیا کننده GRO به فولیکول های مو متصل می شود و حتی پس از آبکشی به تارها متصل می شود و این فرمول های تغذیه کننده را به اولین محصولات درمانی مو بدون کراتین مو در جهان تبدیل می کند.

برای یک شب مراقبت از خود ، ماسک موی ضخیم Ouai را بررسی کنید.

این ماسک برای مادران پس از زایمان بسیار مناسب است ، آب رسانی را بازیابی می کند ، آسیب ها را ترمیم می کند و به موهای ضخیم درخشندگی می بخشد. تهیه شده از روغن بادام ، ماکادمیا و زیتون ، و روغن شیا و کراتین هیدرولیز شده ، هفته ای یکبار از این ماسک برای تغذیه پوست سر خود پس از زایمان استفاده کنید.

سرم مو Verogour’s GRO روشی م effectiveثر برای ارتقاء سلامت پایدار مو است.

ما عاشق یک سرم خوب هستیم. این سرم چند منظوره گیاهی که برای استفاده روزمره ایمن است ، از ترکیبی از مواد آزمایش شده با کلینیک برای تسکین پوست سر و احیای ریشه مو استفاده می کند. فاقد مواد شیمیایی سمی ، سرطان زا یا عوارض جانبی مضر ، این سرم موی گیاهی بدون ظلم و ستم برای افزایش ظاهر تراکم مو و کاهش علائم ریزش طراحی شده است. نتایج؟ موهای ضخیم تر و ظاهری پرتر بعد از زایمان.

Tangle Teezer که یک درمان کمتر و یک مورد ضروری است ، به یک محل دائمی در دوش شما نیاز دارد.

این کلاسیک فرقه ای مورد علاقه همه است ، این برس موی مرطوب (یا خشک) بدون کشیدن روی موها می لغزد. موها را بسیار صاف و بدون پیچ خوردگی می کند-هنگام ریزش مو بعد از زایمان بسیار مفید است.