12 بهترین گیاهان آویزان داخل خانه که می توانند زندگی جدیدی را در فضای شما ایجاد کنند

در دنیای سرسبز فضای سبز ، گیاهان آویزان ممکن است یکی از جالبترین گزینه ها برای تجهیز خانه شما باشد. مسیرهای آبشار آنها زندگی زیادی را به اتاق می بخشد ، همه بدون این که هیچ متر مربع قابل توجهی را اشغال کنند. زیبایی های معلق یک لمس آرام و بوهمی ایجاد می کند که حتی می تواند به تصفیه هوا نیز کمک کند. اما بهترین گیاهان آویزان داخل خانه کدامند؟

برای این منظور ، ما به یک متخصص باتجربه با انگشت شست واقعاً سبز ، لیزا مونوز ، مراجعه می کنیم. بنیانگذار شرکت طراحی گیاهان مستقر در نیویورک Leaf and June و نویسنده کتاب تازه منتشر شده خانه کاشته شد با مهربانی نه تنها گیاهان معلق مورد علاقه خود را به اشتراک گذاشت ، بلکه در مورد چگونگی زنده نگه داشتن آنها نیز توصیه کرد.

قبل از غوطه ور شدن ، چند آغازگر روی گیاه Muñoz می چیند.

تصویر ویژه Cassie Courtney توسط Riley Reed.

چه چیزی گیاهان خانگی را مناسب فضای داخلی می کند؟

اکثر گیاهان خانگی محبوب (از جمله موارد مورد علاقه Muñoz در زیر) به نور مستقیم خورشید احتیاج ندارند ، بنابراین آنها به خوبی با محیط داخلی سازگار می شوند. مونوز می گوید: “بسیاری از اینها در آب و هوای مرطوب تر یا رشد تنه درختان یافت می شوند.” “در حالی که می خواهید سعی کنید از زیستگاه طبیعی آنها تقلید کنید ، این گزینه های خاص به خوبی در داخل خانه جواب می دهند و بنابراین گیاهان آپارتمانی عالی می سازند.”

گیاهان خانگی چگونه به تصفیه هوا کمک می کنند

به لطف جادوی فتوسنتز ، گیاهان دی اکسید کربن را به اکسیژن تازه تبدیل می کنند و حتی ممکن است بتوانند سموم مانند فرمالدئید را از هوای داخل خانه شما حذف کنند. بهتر است: گیاهان خانگی می توانند احساس شادی بیشتری در شما ایجاد کنند. مونوز می افزاید: “فراتر از تصفیه هوا ، آنها به ایجاد احساس آرامش ، افزایش روحیه و افزایش تمرکز کمک می کنند که به ویژه در خانه یا محل کار مفید است.”

بهترین غذا برای گیاهان سرپوشیده

غذای گیاهی مانند ویتامین های روزانه را برای دوستان سبز خود در نظر بگیرید. ما لزوماً برای داشتن یک زندگی طولانی و سالم به آنها نیاز نداریم ، اما آنها به ما کمک می کنند تا پیشرفت کنیم.

مونوز توضیح می دهد: “گیاهانی که مدت ها در یک گلدان قرار داشته اند از افزایش مواد مغذی اضافی ، چه به شکل کود شیمیایی یا ارگانیک و یا حتی یک پانسمان تازه از خاک گلدان ، سود می برند.” “تا زمانی که غذای گیاهی در حد متعادل مصرف شود ، گیاه شما به رشد جدید خود ادامه می دهد.”

برای یافتن بهترین گیاهان معلق داخل خانه و نحوه مراقبت از آنها حرکت کنید.

با Hoya carnosa اشتباه نگیرید (بعداً به آن می پردازیم) ، برگهای سبز عمیق گیاه تاک اغلب به زیبایی در کنار گیاه کاشت آن می ریزد.

نحوه مراقبت از آن: نور غیر مستقیم روشن بهتر است اگرچه آنها در شرایط نور متوسط ​​تحمل می کنند. آنها به خشکی مقاوم هستند و فقط وقتی آبیاری می شوند که سطح یک تا دو اینچی بالای خاک خشک شود. آنها همچنین خوشه هایی از گلهای مومی تولید می کنند که واقعاً باشکوه هستند.

مراقبت و رشد این عیار همیشه سبز با برگهای براق بسیار آسان است. به طور طبیعی ، در جمع محبوب است.

نحوه مراقبت از آن: نور غیر مستقیم متوسط ​​تا روشن ایده آل است. آنها می توانند با شرایط کم نور سازگار شوند اما ممکن است رشد نکنند. برای بهترین نتایج ، متوسط ​​غیر روشن ترجیح داده می شود. آنها پرورش دهندگان سریع هستند و هرس را به دلخواه شما آسان می کنند. پاداش: هرس رشد جدید را تشویق می کند.

این سبزی که معمولاً به عنوان گیاه پنیر سوئیسی شناخته می شود ، صعود یا دنبال کردن را دوست دارد و آن را برای آویختن مناسب می کند.

نحوه مراقبت از آن: نور غیر مستقیم روشن بهتر است ، اگرچه آنها در شرایط نور متوسط ​​تحمل می کنند. اجازه دهید بین دو آبیاری خاک بیشتر خشک شود. آنها همچنین از آبیاری با آب مقطر یا فیلتر شده سود می برند ، اما شاد نگه داشتن آنها الزامی نیست.

همچنین به عنوان “پیچک شیطان” نامیده می شود ، کشتن پوتوس بسیار سخت است. آن را بالا آویزان کنید و بگذارید شاخ و برگ های چشم نواز آن پایین بیایند.

نحوه مراقبت از آن: نور غیر مستقیم متوسط ​​تا روشن ایده آل است. آنها می توانند با شرایط کم نور سازگار شوند اما ممکن است رشد نکنند. آنها به سرعت رشد می کنند و تا زمانی که بتوانید در ماه های سردتر از پنجره های سرد و کشنده جلوگیری کنید ، از نگهداری کمی برخوردار هستند.

این گیاه با برگهای سبز و مخملی و روحیه دلچسب خود ، به هر گوشه ای افزودنی شیار دار می دهد.

نحوه مراقبت از آن: اینها همچنین در طیف وسیعی از شرایط نوری از نور کم تا روشن غیر مستقیم خوب عمل می کنند. وقتی دو اینچ بالای خاک خشک شد ، خاک را کاملاً اشباع کنید. از آنجا که آنها سریع رشد می کنند ، هرس را که می خواهید رشد جدید را در بالا تشویق کنید ، هرس کنید.

پوتوس ساتن درست مانند خویشاوند طلایی آن ، رشد فوق العاده ای دارد. بافت مخملی دوست داشتنی برگهای آن باعث شده نام گیاه به این گیاه داده شود.

نحوه مراقبت از آن: این گیاه به خوبی با طیف وسیعی از شرایط نوری سازگار است. وقتی دو اینچ بالای خاک خشک شد ، خاک را کاملاً اشباع کنید. پیچ خوردگی برگها معمولاً نشاندهنده تشنگی آن است هرچند پس از آبیاری سریع باز می شود.

این یافته کوچک بد بو دوست دارد صعود کند – ساقه ها ابتدا به سمت بالا رشد می کنند و سپس شروع به پایین آمدن می کنند. حتی ممکن است گاهی اوقات با گلهای صورتی ملایم شکوفا شوند (هرچند مدت زیادی زنده نمی مانند).

نحوه مراقبت از آن: نور غیر مستقیم روشن ترجیح داده می شود ، اگرچه این گیاه می تواند در شرایط کمی کم نور خوب عمل کند. با هر آبیاری خاک را کاملاً اشباع کنید و اجازه دهید دو اینچ بالای خاک بین دو آبیاری خشک شود. آنها از رطوبت لذت می برند ، اگرچه لازم نیست که آنها رشد کنند.

برگهای بزرگ و زیبا از بنفش و نقره ای تا هر سایه سبز متغیر است. بگذارید تاک ها بلند شوند تا از یک نمایش رنگارنگ لذت ببرید.

نحوه مراقبت از آن: سایه آفتابی تا سایه روشن ایده آل است. این گیاه گرما را دوست دارد و اگر در ماه های زمستان در معرض دمای سرد قرار گیرد ، سختی می کشد. بین دو آبیاری اجازه دهید خاک نسبتاً خشک شود.

این نسخه زیبا از گیاهان آپارتمانی کلاسیک ، این زیبایی محکم را می توان با استفاده از پشتیبانی به سمت بالا تربیت کرد ، اما برگهای رنگارنگ آن به طور طبیعی تمایل به پایین رفتن دارند.

نحوه مراقبت از آن: نور غیر مستقیم متوسط ​​تا روشن ایده آل است. آنها می توانند با شرایط کم نور سازگار شوند اما ممکن است رشد نکنند. برای بهترین نتایج ، متوسط ​​غیر روشن ترجیح داده می شود. مانند بسیاری از انواع فیلودندرون ، آنها سریع رشد می کنند.

هنگامی که یک گیاه سبز سبز ساده این کار را نمی کند ، این آب میوه جسورانه جلب توجه می کند.

نحوه مراقبت از آن: خورشید جزئی ترجیح داده می شود اما هرچه نور بیشتری دریافت کنند ، شاخ و برگها قرمزتر می شود. مراقب باشید از تابش بیش از حد مستقیم خورشید خودداری کنید. تحت تأثیر نام کاکتوس قرار نگیرید. اینها آبیاری کامل و منظم را زمانی انجام می دهند که خاک تقریباً خشک شده باشد.

یکی از محبوب ترین گونه های Hoyas ، گوهر سرسبز با انگورهای عقب ، عملاً برای آویزان کردن و تحسین ساخته شده است.

نحوه مراقبت از آن: نور غیر مستقیم و پراکنده بهتر است. آنها به خشکی مقاوم هستند و فقط وقتی آبیاری می شوند که سطح یک تا دو اینچی بالای خاک خشک شود. اینها همچنین خوشه هایی از گلهای مومی و بوی معطر تولید می کنند.

برگهای منحصر به فرد این گیاه زیبا می تواند به قفسه کتاب شما افزوده شود. آن را بالا بگذارید و بگذارید درام نمایان شود.

نحوه مراقبت از آن: اینها نیاز به کمی توجه و عشق بیشتر دارند. نور روشن و غیر مستقیم ایده آل است. نور مستقیم شدید خورشید باعث خشک شدن مرواریدها می شود. خاک را کاملاً اشباع کنید و مطمئن شوید که بین دو آبیاری اجازه دهید تا کاملاً خشک شود.

برای اطلاعات بیشتر ، کتاب Muñoz را بخرید ، خانه کاشته ، اینجا.