20 بهترین محصول ضد پیری برای روزاسه، به گفته متخصصان پوست

آیا تا به حال یک محصول جدید مراقبت از پوست را امتحان کرده اید و پوست شما فوراً مخالفت کرده است؟ قرمزی، سوزش، جوش های کوچک، لکه های خشک… این لیست ادامه دارد. من پوست مختلط دارم بنابراین اغلب در یافتن محصولاتی که برای نیازهای مختلف صورتم کار می کنند مشکل دارم. اگر از کرمی استفاده کنم که خیلی غنی است، ناحیه تی من از بین می‌رود، حتی اگر مناطق خشک‌ترم رطوبت اضافه را دوست داشته باشند. از طرف دیگر، اگر از پاک کننده یا تونر با اسید سالیسیلیک بیش از حد استفاده کنم، ناحیه تی من فوراً متعادل می شود در حالی که مناطق خشک ترم تحریک شده و قرمز می شوند. اگر شما نیز پوست حساسی دارید یا بیماری های پوستی مانند روزاسه دارید، پس این را از دست اول تجربه کرده اید. بنابراین، من به شکار رفتم تا بهترین محصولات ضد پیری برای روزاسه را پیدا کنم تا به خواهرم کمک کنم.

در طول تحقیقاتم، متوجه شدم که روزاسه چقدر شایع است. در واقع، این یکی از را شایع ترین شرایط پوستی حساس طبق آکادمی پوست آمریکا، بیش از 14 میلیون نفر تنها در ایالات متحده روزاسه را تجربه می کنند. با وجود این اعداد خیره‌کننده، نمی‌توانستم فقدان محصولات ضد پیری برای روزاسه را باور کنم که موثر اما قابل استفاده هستند. یافتن محصولات ضد پیری برای پوست های خشک، چرب، مختلط یا مستعد آکنه بسیار آسان است اما به ندرت برای روزاسه. و کسانی که روزاسه یا پوست حساس دارند، تا زمانی که محصول مناسب را پیدا نکنند، مجال امتحان کردن محصولات را ندارند، زیرا ترکیبات نامناسب می توانند باعث شعله ور شدن شدید آن شوند.

بنابراین، روزاسه دقیقا چیست؟ آیا قابل درمان است؟ چگونه علائم را مدیریت می کنید؟ و در واقع از چه محصولاتی می توانید استفاده کنید؟ من از دکتر توماسیان، MD، و دکتر هدر دی. راجرز، متخصص پوست، جراح پوست، موسس و مدیر عامل Doctor Rogers RESTORE خواستم تا به ما در درک بیشتر کمک کنند.

بنابراین، روزاسه چیست؟

به گفته دکتر توماسیان، روزاسه یک بیماری التهابی مزمن پوستی است که با قرمزی (گشاد شدن رگ های خونی) و ضایعات آکنه مانند (پوستول ها و پاپول ها) در صورت مشخص می شود. با این حال، تشخیص علت روزاسه کمی دشوارتر است. او توضیح داد: “چندین افکار شامل قرار گرفتن در معرض نور خورشید UV، پاسخ ایمنی غیر طبیعی، سد پوستی ضعیف و همچنین کنه ها (demodex) هستند.”

در اصل، روزاسه نوعی پوست حساس است. همه آن رگ‌های خونی ریز نزدیک سطح پوست باعث می‌شود که هر چیزی را که روی پوستتان می‌گذارید بهتر جذب کند و به راحتی توسط دنیای بیرون ملتهب شود. و بیشتر مردم ممکن است ندانند که در واقع سه نوع روزاسه وجود دارد. روزاسه پاپولوپوستولار که برجستگی های قرمز کمی ایجاد می کند. روزاسه اریتماتوتلانژکتاتیک که در آن قرمزی مداوم صورت و شکستگی عروق خونی وجود دارد. و روزاسه فیماتوز که در آن پوست متورم می‌شود، مانند بینی برآمده و قرمزی که می‌توانیم در آقایان مسن‌تر که به نام راینوفیما نیز شناخته می‌شود، ببینیم.» روزاسه همچنین می‌تواند چشم‌های شما را با قرمزی مداوم به نام روزاسه چشم تحت تأثیر قرار دهد.

علائم چیست؟

علائم رایج شامل برافروختگی، جوش‌های آکنه‌ای (پوستول‌ها و پاپول‌ها) روی گونه‌ها، پیشانی، و اطراف دهان و همچنین بزرگ شدن بینی یا شن‌ریزی/خشکی چشم، حساسیت و حتی درد است.

چه چیزی می تواند روزاسه را تحریک کند؟

برای بیشتر افراد، شعله‌ور شدن روزاسه به دلیل یک استعداد ژنتیکی همراه با محرک‌های بیرونی مانند شراب قرمز، قهوه و ورزش ایجاد می‌شود که همگی می‌توانند باعث گرگرفتگی بیشتر شوند. تغییرات آب و هوا و حتی استفاده از ماسک نیز می تواند باعث شعله ور شدن پوست شود زیرا پوست را خشک می کند و باعث می شود روغن های محافظ خود را از دست بدهد. استرس ناشی از تجربیات زندگی یا حتی مراحل بیش از حد مراقبت از پوست می تواند PH پوست را تغییر دهد و منجر به شعله ور شدن روزاسه شود، زیرا موجودات نادرست مانند مخمرها، باکتری ها یا کنه ها بر پوست شما تأثیر می گذارند و آن را تحریک می کنند. ضد آفتاب یک امر ضروری است و استفاده از داروهای موضعی با ترکیباتی مانند گوگرد، آزلائیک اسید کمک کننده خواهد بود.

چگونه می توانید علائم را مدیریت کنید؟

هدف این است که با تقویت سد پوستی شعله ور شدن پوست را به حداقل برسانید تا پوست شما کمتر تحریک شود. اما، هنگامی که شعله ور شدن را تجربه می کنید، که حتماً اتفاق می افتد، باید روی TLC پوست تمرکز کنید. دکتر راجرز تاکید می‌کند: «تمام فعالیت‌های فعال خود، از جمله ویتامین C، AHAs، و BHAs، ترتینوئین یا رتینول را متوقف کنید». مراقبت از پوست باید به یک پاک کننده ملایم، یک کرم صورت با فرمول مناسب و حمایت کننده و یک ضد آفتاب مبتنی بر روی محدود شود. همین است! هیچ محصول جدیدی اضافه نکنید زیرا در واقع خطر تحریک بیشتر پوست ضعیف خود را دارید!

مواد لازم برای جستجو:

 • اسکوالن
 • روغن های گیاهی
 • نیاسینامیدها
 • جرقه آسیایی
 • گلیسرین.
 • ضد آفتاب با 10% + روی
 • آزلائیک اسید
 • ویتامین سی

دکتر راجرز توصیه کرد در صورت لزوم برای دریافت داروهای تجویزی به متخصص پوست خود مراجعه کنید. نسخه هایی مانند مترونیدازول، ایورمکتین، حتی آنتی بیوتیک های ضد التهابی با دوز پایین می توانند کمک کنند. او همچنین حفظ یک بیوم پوستی سالم با مصرف پروبیوتیک های پوست را به شدت پیشنهاد می کند.

موادی که باید از آن اجتناب کنید:

راه های مختلفی برای مبارزه با روزاسه وجود دارد. اجتناب از محرک های شما می تواند یکی از بهترین راه ها برای به حداقل رساندن علائم باشد. محرک ها می توانند برای همه متفاوت به نظر برسند، از غذاهای مختلف مانند لبنیات، گلوتن یا الکل گرفته تا انواع خاصی از مواد تشکیل دهنده یا عطرها. و البته، از موادی که معمولاً می توانند باعث ایجاد محرک هایی مانند موارد زیر شوند، اجتناب کنید.

 • AHA ها و BHA ها
 • ترتینوئین
 • رتینول
 • فندق جادوگر
 • الکل
 • عطر
 • منتول
 • نعناع تند
 • روغن اوکالیپتوس

مورد علاقه های دکتر توماسیان:

مورد علاقه های دکتر راجر: