21 راه برای افزایش آگاهی و زندگی شما

هر چند وقت یکبار بدون توجه به چیزهای کوچک در حال گذراندن مسابقه هستیم – مانند لبخند روی صورت ما هنگام خوردن پنکیک ، بوی دمکردن قهوه ما ، یا احساسی که یک متن متفکرانه از یک دوست به ما می دهد. شلوغی زندگی می تواند ما را از گذراندن عمدی این روزها به واکنش نشان دهد ، زیرا کار ، زندگی ، ناامیدی ها و موانع ظاهر می شوند. تزریق زندگی ما با توجه بیشتر بسیار ساده است و می توان آن را در هر کجا و در هر زمان تمرین کرد. عمدتاً به آهستگی و قصد کاهش سرعت و درگیر شدن فعال حواس ما نیاز دارد.

به بیان ساده ، ذهن آگاهی زمانی است که در هر لحظه بر حواس و احساسات خود تمرکز کنید. تمرین ذهن آگاهی به بدن و ذهن شما اجازه می دهد تا آرام شوند و با گذشت زمان ، پاسخ بهتری به استرس ایجاد می کند.

اگر می خواهید ذهنیت بیشتری را وارد زندگی خود کنید ، ما 20 ایده را برای کمک به شما در حرکت به یک فضای عمدی تر لیست کرده ایم. البته ، لازم نیست همه آنها را انجام دهید ، اما انتخاب حتی یکی از آنها برای امتحان می تواند به روز شما کمک کند تا بهتر پیش برود و با نحوه ای که می خواهید پیش برود.

1 بین کارها مکث کنید.
به سادگی قبل از حرکت به اقدام بعدی مکث کنید. به نظر می رسد: اجازه دهید تلفن یک یا دو بار دیگر قبل از پاسخ دادن زنگ بزند ، قبل از باز شدن قفل دستگیره درب خود را احساس کنید و در پایان روز آن را باز کنید ، قبل از نوشیدن اولین جرعه ، بوی قهوه صبح خود را بویید. انجام این استراحت ها و مکث های کوچک به شما این امکان را می دهد تا ذهن خود را پاک کنید ، با زمان حال ارتباط برقرار کنید و قبل از شروع به کار موردنظر ، به شما هدف و انرژی بدهید.

2 به فعالیتهای روزانه خود مانند آشپزی ، نظافت و آماده شدن برای روز شادی بخشیدبه
اگر در حال پخت و پز هستید ، با توجه به مراحل مختلف ، مانند خرد کردن ، هم زدن ، باز کردن ظروف ، ریختن ، بلند کردن و سرو کردن ، با دقت غذا بپزید. به جای اینکه با سرعت تخت خود را مرتب کنید ، هنگام بیرون آوردن ملحفه و نرم کردن پتوها هنگام قرار دادن آنها در جای خود ، از کل هوا لذت ببرید. همانطور که مشغول تمیز کردن غذای کودک کوچک خود هستید ، یک لحظه وقت بگذارید تا به او لبخند بزنید و در حالی که صورت کثیف آنها را به آرامی پاک می کنید و خرده های ریخته شده را بر می دارید ، به هم متصل شوید.

3 بیرون بروید روی زمین
کفش ها و جوراب های خود را کنار بگذارید و به ارتباط بین پای خود و زمین محکم زیر خود توجه کنید. زمین سازی مزایای بسیاری دارد ، چه برسد به ارتباط آرام و آرام که زمان در طبیعت ارائه می دهد.

4 شکرگزاری را تمرین کنیدبه
این که آیا شما یک مجله شکرگزاری راه اندازی می کنید یا فقط چند لحظه در روز وقت می گذارید تا به چند مورد از آنها سپاسگزار باشید. قدردانی آگاهی شما را در لحظه حال به سمت خوب می کشاند.

“قدردانی قفل کامل زندگی را باز می کند. به نظر می آید که ما به اندازه کافی داریم، و حتی بیشتر. انکار را به پذیرش ، هرج و مرج به نظم ، و آشفتگی را به وضوح تبدیل می کند. این می تواند یک وعده غذایی را به یک ضیافت ، یک خانه را به یک خانه و یک غریبه را به یک دوست تبدیل کند. ”

– ملودی بیتی

5 کش آمدن.
تنفس خود را درگیر کرده و احساس افزایش یا کاهش تنش را مشاهده کنید. نورد فوم نیز یکی دیگر از راه های عالی برای این کار است که در بدن خود را رها کنید و تشکر کنید.

6 با وعده های غذایی خود حاضر باشید.
اگر کار دیگری انجام نمی دهید ، قبل از شروع غذا ، یک نفس عمیق بکشید. این به طور خودکار شما را در حالت استراحت و هضم قرار می دهد (که برای هضم کلی شما بسیار بهتر است!). به طعم غذا توجه کنید ، در واقع غذایتان را بجوید و به زمانی که گرسنگی شما کاهش می یابد و احساس سیری شروع می شود توجه کنید. از انجام چند وظیفه اجتناب کنید و به سادگی از غذای خود لذت ببرید!

7 صحبت های خود را محاسبه کنید.
به داستانهایی که خودتان می گویید توجه کنید. گاهی اوقات ما روز خود را بدون توجه به نحوه صحبت کردن با خود می گذرانیم. آیا داستانها حقیقت دارند؟ واقع بین؟ آیا آنها به گونه ای هستند که شما با یک دوست یا دوست خود صحبت می کنید؟ در غیر این صورت ، وقت خود را صرف تمرکز بر نحوه تغییر رفتار خود کنید تا با خودتان دلگرم تر و ملایم تر باشید.

8 یک مراسم خنثی سازی ایجاد کنید.
به جای عجله در انجام برنامه خواب و پریدن به رختخواب ، آگاهی خود را از برنامه شبانه خود افزایش دهید. شاید شمعی روشن کنید ، چراغ ها را کم کنید و با قصد حرکت کنید. وقتی روی تخت می روید به چه چیزی توجه می کنید؟ گرم است؟ سرد؟ آرامش بخش؟ ملحفه ها چه حسی دارند؟

9 مجله.
اگر نمی دانید از کجا شروع کنید ، بسیاری از درخواست های مجلات شگفت انگیز وجود دارد. می توانید بنشینید و همه چیزهایی را که در اطرافتان مشاهده کرده اید ، چیزهایی که از آنها سپاسگزار هستید یا حتی همه چیزهایی که می خواهید در آن هفته انجام دهید و احساسی که دارید را بنویسید.

10 برای خودت گل بخربه
به نظر می رسد ساده است ، اما آوردن طبیعت به داخل راهی عالی برای کمک به شما در کاهش سرعت است و هر لحظه که توجه شما را جلب می کند یک لحظه برای درک شکل و رنگ آنها وقت بگذارید. ما همچنین عاشق شیک سازی شاخه های تزئینی هستیم.

11 وقت خود را به هیچ کاری اختصاص دهید.
ما می توانیم خود را برنامه ریزی کنیم ، که زمان کمی برای انعطاف و جریان زندگی در صورت نیاز باقی می گذارد. بدون فضا ، ما معمولاً از کاری به کار دیگر ، از یک لیست کارها به لیست دیگر بدون حضور عجله می کنیم. سعی کنید بین جلسات 20 دقیقه استراحت داشته باشید و هیچ برنامه مشخصی را برای آن زمان برنامه ریزی نکنید. بعد از ظهر جمعه خود یک ساعت وقت بگذارید و بگذارید خودش را پر کند ، خواه یک بازی روی میز با بچه های شما باشد ، یا به ایمیل ها پاسخ دهید ، یا یک حمام بعد از ظهر. سعی کنید بخشی از روز – کوتاه یا طولانی – را از هر روز بدون هیچ برنامه ریزی داشته باشید.

12 حواس خود را درگیر کنید.
چشمان خود را ببندید و به صداهای اطراف خود گوش دهید. یک نفس عمیق بکشید و ببینید چه بویی بو می دهد. با درگیر کردن حواس خود با لحظه کنونی خود ارتباط برقرار کنید ، زمانی که معمولاً در حالت خلبان خودکار هستند. هنگامی که احساس می کنید استرس وارد روز شما شده و نیاز به تنظیم مجدد دارید ، این یک تمرین عالی است.

13 خود را برای قرار ملاقات بگذارید.
از هفته خود وقت بگیرید و فقط برای حضور در آنجا وقت بگذارید شما می تواند تغییر دهنده بازی باشد این می تواند شما را از خلبان خودکار خارج کند و به شما فرصتی برای کاهش سرعت دهد و شاید تجربه چیز جدیدی را داشته باشید.

14 فقط به کارهایی که در واقع می خواهید انجام دهید بله بگویید.
وقت شما ارزشمند است و بله گفتن بسیار آسان است ، حتی وقتی می خواهید نه بگویید. تمرکز حواس را با محدودیت های خود تمرین کنید و فقط زمانی که واقعاً می خواهید بله را بگویید.

15 احساس خود را بپذیرید.
هر لحظه در طول روز ، از خود بپرسید که در حال حاضر چه احساسی دارید (بدون برچسب زدن به احساس خوب یا بد!). شما می توانید مدتی را صرف تفکر در مورد آن احساس و علت آن احساس کنید ، یا به سادگی آگاه باشید و روز خود را ادامه دهید.

16 با بدن خود چک کنیدبه
بدن معمولاً بدون نیاز از جانب شما عمل می کند – قلب شما می تپد ، ریه های شما هوا را وارد کرده و آزاد می کنند و اندام های شما معمولاً بدون توجه به میزان توجه شما به هم می لرزد. هنوز هم این احساسات وجود دارد و بدن شما وقتی متوجه آن می شوید سود می برد. یک لحظه وقت بگذارید و وارد شوید. کجا تنش دارید؟ آیا دردی وجود دارد که متوجه آن شوید؟ ضربان قلب شما آهسته یا سریع است؟

17 کسی را که دوستش دارید بغل کنید
پنج تا هشت ثانیه را هدف قرار دهید و فکر کنید که چقدر از او مراقبت می کنید و چقدر از آن شخص سپاسگزار هستید

18 با فکر راه برو
طبیعت همیشه شفا بخش است ، اما به راحتی می توانید پیاده روی خود را با پادکست ، پیمایش یا پاسخ دادن به ایمیل های تلفن خود متوقف کنید. در عوض ، تلفن خود را در حالت هواپیما روشن کنید ، شاید هدفون را کنار بگذارید و روی چیزهای اطراف خود تمرکز کنید. درخت می بینی؟ آب یا آسمان خراش؟ به ترافیک رانندگی شده ، باد در موهای شما ، الگوهای ابر و افرادی که از کنار آن می گذرند توجه کنید.

19 از تمایل به پیمایش خودداری کنید.
پیمایش در شبکه های اجتماعی معمولاً چیزی جز توجه نیست. سعی کنید آگاهی را در هنگام بروز خواسته به دست آورید و فعالیت دیگری را فعالانه انتخاب کنید. اگر وقت خود را در شبکه های اجتماعی می گذرانید ، آن را به جای یک انتخاب بازتابنده ، یک انتخاب آگاهانه کنید.

20 واقعاً در رسانه های اجتماعی متصل شوید.
اگر قصد دارید وقت خود را در رسانه های اجتماعی بگذرانید ، با گذاشتن یک نظر یا DM متفکرانه یا صرف وقت واقعی از یک حساب الهام بخش ، آن را معنی دار کنید.

21 عجله را متوقف کنید.
آیا شخص دیگری احساس ناامیدی می کند زیرا شما به طور ناگهانی در ترافیک گیر می کنید یا خود را در صف طولانی می بینید؟ واقعیت این است که در این شرایط نمی توانید کارهای زیادی انجام دهید ، بنابراین چرا این فشار را رها نکنید. یک نفس عمیق بکشید و به خود یادآوری کنید که به محض این که بتوانید به جایی که می خواهید خواهید رسید.