25 ایده چیدمان میز برای هر موقعیتی

اگر شما هم مثل ما عاشق میزبانی هستید، آن هیجان آشنا را که با چیدن میز برای یک رویداد، تعطیلات یا جشن بزرگ به وجود می آید، احساس کرده اید. این لذتی است که عناصر فصلی، آخرین روندها و لمس طراحی شخصی شما را ترکیب می کند تا یک میز زیبا ایجاد کند که باعث می شود مهمانان شما احساس خوش آمد گویی کنند. تنها سوال این است که از کجا شروع کنید؟ پیش از این، ما برخی از ایده های مورد علاقه خود را برای چیدن سفره برای هر مناسبت جشن به اشتراک می گذاریم. از تنظیمات اولیه برای یک حمام غیررسمی کودک گرفته تا ایده‌های رسمی برای یک وعده غذایی تعطیلات، این را به عنوان فروشگاه یک‌جای خود برای سفره آرایی در نظر بگیرید که می‌توانید از آن برای بالا بردن هر جشنی استفاده کنید.

ایده های چیدمان میز برای هر موقعیتی

بیایید صادق باشیم: به همان اندازه که سرگرم کننده است، چیدن میز نیز می تواند یک چالش باشد. من شخصاً بین کوچکترین جزئیاتی که می‌دانم مهمانانم احتمالاً متوجه آن نمی‌شوند، رفت و آمد می‌کنم. آیا این دستمال کاغذی کار می کند؟ آیا یک پاپ رنگی به همه چیز جان می بخشد؟ آیا این شمع ها کاملاً زشت هستند یا من فقط مدت زیادی است که به آنها نگاه می کنم؟ شما مته را می دانید. فکر می‌کنم وقتی می‌گویم داشتن چند اصل راهنما برای چیدن میز کار بدی نیست، به جای همه ما صحبت می‌کنم. همه جا الهام‌بخش وجود دارد، و ما این وظیفه را بر عهده گرفته‌ایم که بهترین‌های آن را با هم در این راهنمای مفید برای تفکر شما جمع‌آوری کنیم.

در حالی که روندها دائما در حال تغییر هستند (همانطور که سلیقه شخصی شما تغییر می کند)، این ایده های منظره سفره پرشی عالی برای ایجاد خلاقیت هستند. و چه فرصتی در پیش داشته باشید و چه فقط به دنبال آب نبات چشمی برای غمگینی هستید، ما ایده هایی را برای هر جشنی در زندگی شما که نیاز به منظره ای به همان اندازه شادی دارد، در اختیار شما قرار داده ایم.

ایده های اصلی چیدمان میز

1. از سرامیک های دست ساز استفاده کنید

بافتن زیبایی وابی سابی در میز شما یک راه فوق العاده برای جرقه زدن گفتگو و برجسته کردن میز شما است. همچنین می‌تواند بیشتر به سمت غیررسمی‌تر تکیه کند، که وقتی نمی‌خواهید ظاهری کاملاً یکنواخت داشته باشید، یک مزیت محسوب می‌شود.

2. اجازه دهید طبیعت راهگشا باشد

پر کردن میز خود با شاخه های باغ راهی ساده و زیبا برای افزودن یک عنصر طبیعی به میز شماست. شاخه های زیتون، شاخه های توس، شاخه های اکالیپتوس، شما آن را نام ببرید. با همین توجه، سبزی با هر شکل و اندازه همیشه سر میز مورد استقبال قرار می گیرد.

الهام بیشتر: آتنا کالدرون نکاتی را برای طراحی شاخه های تزئینی به اشتراک می گذارد

3. افراد خنثی را در آغوش بگیرید

رنگ‌های خنثی همراه با عناصر بافتی، میزی ساده و در عین حال خوش‌آمد را می‌سازد که سرشار از زندگی است. طبیعی، ساده و پر از زیبایی جاودانه است.

4. آن را به بیرون ببرید

این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما چیدن میز بیرون از خانه یک راه دوست داشتنی برای استقبال از زیبایی طبیعت است. چیدمان میز روی دیوار یکی از ساده ترین راه ها برای ساده نگه داشتن آن و در عین حال بهره مندی از مزایای جذابیت جذاب طبیعت مادر است.

الهام بیشتر: کامیل چگونه میز خود را برای روز مادر طراحی می کند

5. مخلوط و مطابقت

فقط به این دلیل که می خواهید ساده باشد به این معنی نیست که میز شما نمی تواند خاص باشد. اگر ظروف غذاخوری کم دارید یا لیوان های مناسب ندارید، برای هماهنگ کردن قطعاتی که هر کدام شخصیت خاص خود را به میز می آورند، صرفه جویی کنید (به معنای واقعی کلمه). نکته کلیدی این است که عمدی باشید – اشیاء یافت شده زمانی می درخشند که منظره جدول منسجم باشد.

6. غذاخوری به سبک خانوادگی

هر کسی سبک خاص خود را دارد، اما من همیشه غذاخوری به سبک خانوادگی را برای یک جشن ترجیح می‌دهم. اگر ظروف زیادی برای گنجاندن وجود ندارد، غذاهای آشپزی خود را در اطراف پراکنده کنید و اجازه دهید غذا به طور طبیعی در کنار مکالمه دور میز جریان یابد.

7. Touches of Green را اضافه کنید

پاپ های طبیعت که در سرتاسر میز شما پراکنده شده است، حال و هوای مهمانی باغ را به وجود می آورد. گل‌ها، گیاهان کوچک را انتخاب کنید یا رنگ را در کتانی یا ظرف غذای خود تکرار کنید. این یک راه آسان برای خاص کردن یک میز اصلی است.

8. نوشیدنی های خود را کاسه کنید

برای صرفه جویی در زمان و تلاش شما در طولانی مدت، استفاده از کاسه برای نوشیدنی هایی که سرو می کنید یک نجات دهنده واقعی است. چه آب باشد، چه شراب یا یک کوکتل سرگرم کننده، ریختن خوراکی های خود در یک قفسه از نگرانی شما در مورد پر کردن مجدد لیوان در طول وعده غذایی جلوگیری می کند. به علاوه، پارچ های شیک به چیدمان میز شما شکل و ابعاد می بخشند.

ایده های معمولی چیدمان میز

9. با کتانی شروع کنید

بسترسازی با یک رومیزی کتان ساده یک راه معمولی و در عین حال مرتفع برای القای عناصر طبیعی به میز شماست. آن را روی میز خود پرتاب کنید، آن را در مکان‌هایی دسته‌بندی کنید و اجازه دهید طبیعت کنترل را در دست بگیرد.

10. تنظیمات مکان را ساده نگه دارید

فقط به این دلیل که آن را در موجودی خود دارید، هر تنظیمی ندارد نیاز تمام هیاهوهای یک محیط رسمی. آن را حداقل نگه دارید تا اجازه دهید قطعات شما زیبایی خود را به نمایش بگذارند. این می تواند به سادگی یک سالاد و بشقاب شام، ظروف تخت، دستمال سفره، و یک فنجان باشد که به همان اندازه برای آب و شراب مفید است.

11. به حالات اسکاندی متمایل شوید

اگر مینیمال و در عین حال دنج به نظرتان می رسد، همیشه می توانید به مرکز طراحی اسکاندیناوی مراجعه کنید تا پیشرو باشید. نکته کلیدی در اینجا این است که ساده فکر کنید. با یک سفره کتان ساده، رنگ‌های خنثی و سرامیک‌های دست‌ساز شروع کنید، سپس اجازه دهید طبیعت به تنهایی از راه برسد. از زیبایی درخشان ذاتی چند گل وحشی ساده شگفت زده خواهید شد.

الهام بیشتر: یک مهمانی شام بارسلونا با دوون لیدکه

12. آن را زمینی نگه دارید

عناصر خاکی یک راه تسکین دهنده روح برای القای زیبایی طبیعت به سفره شما هستند. ترکیب مواد ارگانیک مانند چوب دستی، چوب و سایر الیاف طبیعی می تواند به تعادل میز شما با احساسی راحت کمک کند. یک روکش طبیعی و خنثی به این معنی است که شما نیازی به تلف کردن زمان زیادی برای تطبیق رنگ عناصر میز خود ندارید.

13. از ظروف شیشه ای بازیافتی استفاده کنید

ظروف شیشه ای بازیافتی دست ساز در حال حاضر محبوبیت زیادی دارند – هم یک پیروزی برای سیاره و هم ظاهر و احساس میز شما. زیبایی طبیعی و لمس دست ساز آن واقعاً جاودانه و بسیار زیبا است.

14. دسر را پشت سر نگذارید

با تمام تعهدی که به آنها کردید، شرط می‌بندید که دسرها به نمایش گذاشته شوند! نمایش دسرهای خود روی میز واقعی، پیش نمایشی اشتها آور از آنچه بعداً در وعده غذایی می آید است. ما عاشق ایجاد ارتفاع های مختلف با بشقاب های کیک و پایه های نمایش هستیم.

15. با مزه آن را سبک نگه دارید

در حالی که ممکن است نخواهید یک تخته چرای کامل برای یک گردهمایی معمولی ایجاد کنید، داشتن چیزی روی میز – هرچند کوچک – برای چریدن مهمانانتان بسیار مهم است. سعی کنید مقداری زیتون، نمک دریایی، آجیل، میوه های برش خورده، کورنیشون، به نام خود، بچینید. یک لقمه کوچک از چیزی تا حدودی تاثیرگذار است.

16. دستمال سفره خود را بچرخانید

چرخاندن هر دستمال چیز جالبی به میز اضافه می کند که بسیار بیشتر از یک دستمال صاف و بی جان که فشرده و تا شده است، چشم را به خود جلب می کند. این میز میز مادر شما نیست – ما قوانین خود را در اینجا ایجاد می کنیم.

ایده های رسمی سفره آرایی

17. یک مرکز خوراکی اضافه کنید

تخته‌های پنیر به این زودی‌ها به جایی نمی‌رسند، که همه می‌پذیریم که این یک موهبت است. چیدمان یک تخته چرا برای میهمانان خود برای خوردن میان وعده قبل/در طول غذا یک حرکت حرفه ای است که همه از آن سپاسگزار خواهند بود. این همچنین یک فرصت عالی برای کمک به مهمانان شما در حین لذت بردن در این روند است! پس از اتمام، می توانید آن را در مرکز میز قرار دهید. علامت “اوه” و “آه” را علامت بزنید.

18. از کارت های مکان استفاده کنید

افزودن یک حس شخصی به میز شما چیزی است که مهمانان شما بدون شک از آن استقبال می کنند – نه اینکه چقدر خوب است که بدانند کجا بنشینند! این کارت های مکانی ساده که از شاخه های رزماری ساخته شده اند، خیره کننده هستند.

الهام بیشتر: میز تعطیلات مدرن کامیل

19. گل های مورد علاقه خود را پیدا کنید

چیدمان گل ها نباید زیاده روی کنند. در عوض، چرا تعدادی از ساقه های مورد علاقه خود را جمع آوری نمی کنید و آنها را در گلدانی که دوست دارید قرار نمی دهید؟ این یک راه ساده برای بلند کردن میز و ایجاد احساس رسمی تر است.

20. لایت های خود را لایه بندی کنید

استفاده از شمع‌ها در ارتفاع‌های مختلف می‌تواند با افزودن یک عنصر لایه‌بندی و تنوع ساده، میز شما را بالا ببرد. قد اینجا زیاده! در حالی که هنوز باید مراقب قرار دادن شمع هایی باشید که دید میز را مسدود می کنند، چند ارتفاع مختلف می تواند میز شما را بزرگتر و جذاب تر نشان دهد.

21. بازی با میوه

یک پاپ رنگ را با کلمانتین، خرمالو، کدو تنبل ریز به میز خود ببافید. هر کدام از اینها روشی ساده برای دادن سرزندگی به میز شماست.

الهام بیشتر: یک برانچ LA با شیرینی شیرین لورل

22. به شمع های بدون شعله بروید

هیچ کس دوست ندارد سفره اش از گردهمایی پوشیده از موم دور شود. نکته خوب این است که به لطف فناوری و طراحی مدرن، شمع های واقعی بدون شعله وجود دارد! و آنها معامله واقعی هستند – به من اعتماد کنید.

23. در گل های خشک ببافید

گل های خشک هنوز هم رایج هستند و جای تعجب نیست که چرا. آنها مقرون به صرفه هستند (چون می توانید چندین سال از آنها استفاده کنید)، مدرن و مرتفع هستند. آنها را با گل های تازه خود مخلوط کنید، آنها را به گلدان خود اضافه کنید، یا به سادگی آنها را روی میز پخش کنید.

24. رنگ های خود را منسجم نگه دارید

وقتی صحبت از رنگ‌آمیزی می‌شود، ایجاد یک طرح مکمل می‌تواند به شما کمک کند که هیچ درگیری در جریان نباشد. به علاوه، نقشه برداری عمدی از پالت رنگ از قبل، بزرگترین تفاوت را در پایان ایجاد می کند. این برای چشم بسیار خوشایندتر است، و حتی تنظیمات را برای شما ساده تر می کند.

25. از آن لذت ببرید!

در پایان روز، این سفره شما برای گردهمایی شما در خانه شماست. هیچ قانون دقیقی وجود ندارد که شما باید از آن پیروی کنید، جز شهود خودتان. یک چیز اضافی کمی در اینجا یا مقداری از آن چیزی است که باید در آن گنجانده شود. این ایده های سفره آرایی نقطه شروع شما برای شعله ور کردن (یا دوباره شعله ور کردن) منبع بی پایانی از خلاقیت های تزئینی است. از اینها به عنوان راهنمایی برای منظره میز خود استفاده کنید و به جمع آوری برسید!