5 رنگی که اتاق را بزرگتر نشان می دهد (به علاوه 3 نکته رایگان!)

این یک هدف طراحی است که همه ما مشترک هستیم: چگونه یک اتاق بزرگتر به نظر برسد. و نه فقط بزرگتر– اما گسترده، روان، و بازتر. ما می‌خواهیم خانه‌هایمان زیبا و راحت باشد، جایی که به همان اندازه فضایی برای مبلمان و دکوراسیون مورد علاقه‌مان وجود داشته باشد. یکی از راه‌های بی‌دردسر برای رفع این مشکل؟ رنگ کنید. رنگ‌های خاصی وجود دارند که اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهند، فقط با نحوه انعکاس یا جذب رنگدانه‌ها نور. این جادوی طراحی است.

تصویر ویژه از خانه برایان و جسی دی لو توسط میشل نش.

تصویر از میشل نش

استایلیست ها نکاتی را برای بزرگتر نشان دادن اتاق به اشتراک می گذارند

یکی از جالب ترین جنبه های رنگ داخلی این است که چگونه چیزی بیش از رنگ ساده به اتاق اضافه می کند. یک دفتر کار خانگی را با رنگ خاکستری آبی بشویید و ناگهان یک حس آرامش آغشته به وجود می آید. دیوارهای آشپزخانه را با ترا کوتا بپوشانید و می توانید گرما و شادی را فورا احساس کنید. یک اتاق نشیمن کوچک را به رنگ خاکستری آهنی رنگ آمیزی کنید، که طراحان وندی رابینسون و لیندسی اسکات در زیر توصیه می کنند، و به نظر می رسد که دیوارها به سمت عقب کشیده شده اند تا هوا و نور بیشتری ایجاد کنند.

به زبان ساده، رنگ می تواند یک شعبده باز باشد. ابزاری که به سرعت (و اقتصادی!) متحول می شود. و در مورد فریب حواس به منظور گسترش یک اتاق فراتر از متراژ مربع آن، رنگ هودینی است. در ادامه با سه متخصص طراحی، رنگ های برجسته اتاق را برای خانه بخوانید. به علاوه، ترفندهای آنها برای بردن بازی رنگی به سطح بعدی.

تصویر اتاق نشیمن دایانا ریو توسط تیل تامسن

شماره 1: کل اتاق را رنگ کنید

طراح Lyndsay Scott می گوید، اکثر ترفندهای نقاشی برای بزرگتر نشان دادن اتاق شما شامل انتخاب رنگ رنگ مناسب است، اما ترفندهای دیگری نیز وجود دارد که می توانید از آنها برای ایجاد احساس بزرگتر در اتاق استفاده کنید. اولین مورد، رنگ آمیزی اتاق به یک رنگ از جمله چوب، سقف و در است. این ترفند زمانی بهترین کار را انجام می دهد که سطح رنگ را برای افزودن ابعاد نوسان می دهید.

اسکاتز می‌گوید: «به عنوان مثال، روی دیوارها، ما عاشق استفاده از توری چانتیلی در پوشش پوسته تخم مرغ و همچنین توری چانتیلی روی چوب‌ها و درها هستیم، اما با روکش ساتن یا نیمه براق. در مورد سقف، اسکات و یکی از بنیانگذاران و طراحش وندی رابینسون می گویند که استفاده از همان رنگ رنگ را ادامه دهید، اما آن را تا حدود 20 درصد روشن کنید. به این ترتیب، کمتر متوجه می شوید که دیوارها به کجا ختم می شوند و سقف از کجا شروع می شود.

شماره 2: پوسته تخم مرغ یا ساتن را انتخاب کنید

نور طبیعی اتاق را بزرگتر نشان می دهد. این یک حقیقت است. پس چگونه این را بهینه می کنید؟ با ترکیب رنگ‌هایی که دارای لایه‌ای ظریف هستند که نور را منعکس و منعکس می‌کنند. درخشندگی ظریف پوسته تخم مرغ و روکش های ساتن دقیقاً این کار را انجام می دهد و با استفاده از پرتوها برای افزایش فضای اتاق استفاده می کند. اگر می خواهید جسورتر شوید، یک نیمه براق در نظر بگیرید.

شماره 3: یک کنتراست ایجاد کنید

موارد متضاد جذب می شوند – و همچنین مکمل هم هستند. سوزان وینترستین، طراح، ایجاد ظاهری را پیشنهاد می‌کند که تأثیر بصری بیشتری را در خود جای دهد، که پس از آن چشم‌ها را جلب می‌کند و توهم فضای بیشتری را ایجاد می‌کند. یکی از راه‌های انجام این کار این است که کابینت‌ها را در سایه‌ای عمیق مانند رنگ آبی رنگ آمیزی کنید و آن را در مقابل دیوارهای سفید تازه قرار دهید.

بهترین رنگ‌هایی که اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهند

تصویری از خانه الکس تیلور توسط تیل تامسن

شماره 1: نیروی دریایی عمیق

سوزان وینترستین، مدیر عامل و مدیر شرکت Savvy Interiors می‌گوید رنگ‌های غنی توانایی عجیبی برای اضافه کردن درام به اتاق دارند. ترجیح من برای بزرگ‌تر کردن فضا، سایه‌ای عمیق و بد خلق است.» وینترستین ادامه می‌دهد که اینها بزرگ و مجلل به نظر می‌رسند، و اتاقی را زمین‌بندی کردند و آن را بزرگ‌تر از آنچه هست نشان می‌دهند. ترجیح او یک تخته سنگ آبی سرمه ای است که به قدری عمیق است که مرز مشکی را دارد. وقتی این را با دیوارهای سبک‌تر یا لهجه‌های «تکمیل شده با رنگ‌های چوبی گرم و نور طبیعی فراوان» ترکیب می‌کنید، نتیجه بی‌انتها، آرامش‌بخش، گرم و در نهایت گسترده است.

انتخاب رنگ: Farrow & Ball Scotch Blue

بهترین برای: آشپزخانه و اتاق نشیمن

تصویری از خانه لورن مور توسط جاستین چانگ

شماره 2: گریج

همانطور که از نامش پیداست، خاکستری یک رنگ خنثی است که در وسط خاکستری و بژ وجود دارد. اعتراف می کنم: من همیشه نسبت به این رنگ کمی محتاط بوده ام: آیا این رنگ نمی تواند فقط یکی باشد یا دیگری؟ اما بعد از اینکه جسیکا نیکاسترو آن را برای افزایش ظرفیت یک اتاق توصیه کرد، گریژ را در نور دیگری دیدم. بنیانگذار و طراح اصلی Jessica Nicastro Design معتقد است: «گریج جاودانه و گرم است». این از نظر فنی یک سایه روشن و روشن است که به طور طبیعی پرتوهای نور را اضافه می کند و می تاباند. اما رنگ خاکستری نیز دارای عمق خاکستری و خاکی بودن بژ است که نتیجه آن رنگی است که قسمت‌های مساوی سرد و گرم و زمین‌گیر است.

انتخاب رنگ: اتاق پیانو رنگ‌ها و لعاب‌های رنگ و لعاب پرتولا و فارو و بال

بهترین برای: آشپزخانه

تصویر از خانه یکشنبه کیت زیمرمن تورپین

شماره 3: سفید تمیز

به دلیلی انتخاب واضحی است. وندی رابینسون، که در مورد علت آن اطلاعات کمی ارائه می دهد، می گوید: رنگ های روشن اتاق را بزرگتر نشان می دهند زیرا نور را منعکس می کنند. یکی از بنیان‌گذاران و طراح اصلی How We Haven به من می‌گوید: «اندازه‌گیری به نام مقدار بازتاب نور وجود دارد که درصد نور بازتاب‌شده از سطح رنگ‌شده را در مقیاس یک تا ۱۰۰ تعریف می‌کند.

او ادامه می دهد که یک LRV 100 سفید خالص خواهد بود. “این برای یک اتاق خیلی بد است” – اما شما اصل مطلب را متوجه شدید. رنگ سفید نور را منعکس می کند و ظرفیت فضا را افزایش می دهد. رابینسون و یکی از بنیانگذاران و طراح اصلی او Lyndsay Scott سفیدهایی را انتخاب می کنند که در مقیاس LRV کمی پایین تر هستند، مثلاً حدود 80 تا 90، بنابراین آنها کمی گرمتر هستند.

انتخاب رنگ: Benjamin Moore Chantilly Lace و Benjamin Moore Dove White

بهترین برایر: هر اتاقی!

تصویر خانه برایان و جسی دی لو توسط میشل نش

شماره 4: آبی-خاکستری روشن

با ماندن در قطار با رنگ روشن، تقاطع آبی کم رنگ و خاکستری گچی برنده ای برای بزرگ کردن فضای محدود است. همانطور که رابینسون و اسکات به من می گویند، از آنجایی که حاوی سطوح بالایی از رنگ سفید است، نور کافی را منعکس می کند. همچنین رنگ خاکستری جدی تری دارد که همچنان حال و هوای خاکستری ایجاد می کند. به آسمان باز در یک روز ابری فکر کنید: این آسمان بی پایان و گسترده است و رگه‌ای از بافت ابرها دارد.

انتخاب رنگ: بنجامین مور دود کم رنگ

بهترین برایr: دفتر یا اتاق خواب خانگی

تصویر توسط سوزان بدنار لانگ

شماره 5: بنفش

سایه روشن مورد علاقه طرفداران از بنفش شادی آور. همانطور که سوزان بدنار لانگ از SB Long Interiors به ​​من می‌گوید، بنفش نرم به دلیل توانایی آن در آرام کردن حواس و برانگیختن احساسات مثبت، برنده است، همه اینها به طور همزمان اتاقی را برای بزرگ‌تر نشان دادن آن باز می‌کند. لانگ می گوید بنفش یادآور بهار است. زمان رشد، بازسازی، و فضل.

انتخاب رنگ: C2 بنفش آفریقایی

بهترین برای: ناهارخوری

این پست در ابتدا در 8 آوریل 2022 منتشر شد و از آن زمان به روز شده است.