15 بهترین دستور العمل جوانه بروکسل به طرز شگفت انگیزی مزه دار می شوند

زمانی بود که جوانه بروکسل وجود داشت persona non grata در بسیاری از وعده های غذایی ، اما خوشبختانه ، آن روزها گذشته است. در حال حاضر ، همه در مورد این سبزی چلیپایی هستند. بنابراین برای جشن گرفتن ، ما لیستی از بهترین دستور العمل های جوانه بروکسل را تهیه می کنیم که دفعه بعد هوس جدی می کنید. به نظر می رسد روش های زیادی برای پوشاندن جوانه ها و خوشمزه کردن آنها وجود دارد.

این سبزی خوشمزه کوچک از کمپوست به مرکز بسیاری از جشن های شکرگزاری راه یافته است. اما این بدان معنا نیست که شهرت بد قبلی آن بی دلیل بوده است! مانند تعدادی از دوستان چلیپایی (کلم بروکلی ، گل کلم و قلاده) ، کلم بروکسل می تواند مقادیر بالایی گلوکوزینولات داشته باشد که طعم تند یا تلخ آنها را به همراه دارد. استفاده از کمی چربی می تواند تلخی را جبران کند ، به همین دلیل وقتی آنها را در کره یا چربی بیکن می پزید بسیار خوب است. با توجه به اینکه این امر به طور قطعی انجام شده است نه این که چگونه جوانه ها در اواسط قرن پخته می شوند ، جای تعجب نیست که بسیاری از مردم در طول تاریخ بینی خود را به آنها نشان داده اند.

اگر از دیرباز نفرت دارید ، باید این دستور العمل های خوشمزه جوانه بروکسل را بررسی کنید. این سبزی دلچسب زمستانی فقط التماس می کند که به آن فرصت دهید ، تنها چیزی که نیاز دارید ترکیب مناسب مواد برای درخشش واقعی آن است. من همچنین دریافتم که خرد کردن آنها به قطعات کوچکتر به ترد شدن آنها کمک می کند.

به خواندن ادامه دهید زیرا نمی خواهید 15 بهترین دستور العمل جوانه بروکسل را از دست بدهید!

چرا ما آن را دوست داریم: کامیل دوست دارد این ها را به صورت لقمه های نازک کوچک خرد کند ، سپس در ماهیتابه چدنی سخت تفت دهید تا به خوبی ذغال شود. سس سرکه شیرین و نمک پانکا ، خرما و تکه های شیلی این را به یک کاسه سبزیجات مغذی تبدیل می کند که نمی خواهید از دست بدهید. آنها بسیار نزدیک به کامل هستند.

عنصر قهرمان: شربت سیب جزء مخفی سس سرکه شیرین است.

دستور تهیه را از اینجا دریافت کنید.

چرا ما آن را دوست داریم: این ترکیب عالی از طعم دهنده ، شور و شیرین است زیرا بیکن طعم شیرین و خوشمزه خرما را متعادل می کند. این یک دستور العمل بسیار سریع و آسان است که می توانید یک هفته در شب برای یک غذای کوچک دوست داشتنی آماده کنید.

عنصر قهرمان: هالومی سرخ شده یک سوپر عالی است.

دستور تهیه را از اینجا دریافت کنید.

چرا ما آن را دوست داریم: یکی از ویژگی های زیبا در مورد سالاد کلم بروکسل این است که دارای ماندگاری است – هیچ نوع آب گوشتی ، آبکی و مات در اینجا یافت نمی شود. این یک دستور العمل جوانه تراشیده شده آسان است که با ضربات بو داده و پیکانی ترد شیرین شده و آن را به همان اندازه سالم و خوشمزه می کند.

عنصر قهرمان: چغندر آب نبات خاکی است.

دستور تهیه را از اینجا دریافت کنید.

چرا ما آن را دوست داریم: این غذا همه چیز درباره لبه های برگ سوخته و ترد کارامل شده است. بیکن و خرما این جوانه ها را به سطح بعدی می رسانند ، اما اگر خرما ندارید می توانید کشمش طلایی کنید. چند تربچه نصف شده و یک قطره دانه انار غذا را آراسته کرده و با کمترین تلاش برای ارائه امتیاز اضافه می کند.