4 عادت برای منظم نگه داشتن اتاق خواب و داشتن رویا

هر پاییز ، انگیزه ای برای سازمان وجود دارد – این که قبل از اینکه جنون مدرسه و تعطیلات جهان شما را تحت تسلط خود درآورد ، همه چیز را در یک راستا قرار دهید. چیزهای عجیب و غریبی در مورد کمد بسته شده ، میزهای قهوه خوری با دقت ویرایش شده و هنر آماده سازی غذا وجود دارد. اما در عجله برای ارائه چیزهای قابل ارائه ، فضایی که اغلب به حاشیه می رود فضایی است که کاملاً برای شما مناسب است: اتاق خواب. بنابراین امروز ، ما به استاد زندگی عمدی ، شیر گیل مراجعه می کنیم تا نه تنها به این سوال بپردازیم که چگونه اتاق خواب خود را منظم نگه داریم ، بلکه چگونه می توان شروع را به هر روز ارتقا داد.

یک کارشناس سازمان ، وبلاگ نویس سبک زندگی و نویسنده تازه منتشر شده (اولین کتاب مورد انتظار او ، مینیمالیستی: راهنمای گام به گام شما برای خانه ، کمد و زندگی بهتر، 2 نوامبر راه اندازی می شود) ، گیل اقدام خلاص شدن از شر بی نظمی را به یک عمل مراقبه از خود تبدیل می کند. به نظر می رسد مطالعات علمی بی پایان رابطه ای بین فضای تمیز و بهره وری (به علاوه: استرس کمتر و خواب بهتر) یافته است. اما برای مادر برکلی ، ساکن کالیفرنیا ، این فقط در مورد خلاص شدن از شر چیزها نیست ، بلکه در مورد توانمندسازی خود در فضای خود است.

برای اینکه به صمیمی ترین فضای خود فضایی رویایی و برانگیزاننده روح بدهید که شایسته آن است ، گیل با مهربانی چند تغییر عادت ساده و همچنین پنج مورد را که باید برای همیشه از اتاق خواب خود حذف کنید ، ذکر می کند (نکته: از لیوان قهوه صبح خود غافل نشوید). آماده بیدار شدن در پناهگاه شخصی خود شوید.

این یک گزیده اختصاصی از آخرین کتاب Shira Gill است ، مینیمالیستا: راهنمای گام به گام شما برای خانه بهتر ، کمد و زندگیبه تجدید چاپ از مینیمالیستی توسط شیرا گیل حق چاپ 2021 توسط Shira Gill. منتشر شده توسط Ten Speed ​​Press ، اثری از Random House ، بخشی از Penguin Random House LLC.

نکته اول: آن را کنار نگذارید. بگذارش کنار

من به هم ریختگی به عنوان تأخیر عمل یا تصمیم گیری فکر می کنم. اگر تعداد زیادی لباس های شسته شده روی صندلی اتاق خواب خود دارید ، این بدان معناست که هنوز آن را تا نکرده اید یا کنار نگذاشته اید. اگر انبوهی از کتابهای غبارآلود روی زمین دارید ، این بدان معناست که فراموش کرده اید آنها را دوباره در قفسه کتاب در اتاق نشیمن قرار دهید. شروع به توجه کنید که وقتی وارد خانه می شوید اگر وسایل را روی سطوح موجود بریزید. آیا کیف یا جیب خود را خالی می کنید؟ می اندازید و می دوید؟ آگاهی از عادات فعلی شما همیشه اولین قدم است.

وقتی امروز وارد اتاق خواب خود می شوید ، توجه کنید. اگر چیزی در دستان شماست ، قبل از گذاشتن آن دوبار فکر کنید. تمرین کنید که هر وسیله ای را که به اتاق خواب خود می آورید ، در خانه مشخص خود برگردانید ، به جای ریختن یا انداختن آن روی هر سطح مناسب. ممکن است این حالت کشیده به نظر برسد ، اما هنگامی که این عادت را شروع کردید ، می توانید مانند یک مدیتیشن متحرک احساس کنید. برخورد با وسایل و فضای خود با احترام احساس خوبی دارد و بیدار شدن در فضایی که احساس می کنید مراقبت و مراقبت می کنید رویایی است.

نکته دوم: لباس های خود را کنار بگذارید

آیا می خواهید رازی را از درون بدانید؟ اکثر مردم در پایان روز لباس خود را کنار نمی گذارند. دور انداختن لباس های شما حدود دو دقیقه یا کمتر طول می کشد ، و من قول می دهم که ارزش تلاش را دارد. این تلاش مرتب و مرتب هر شب یک اثر ترکیبی عظیم خواهد داشت. یا هنگام بیدار شدن با انبوهی از لباس روبرو خواهید شد ، یا فضایی تمیز و آرامش بخش خواهید داشت. کدام را ترجیح می دهید؟

امشب ، وقتی برای خواب آماده می شوید ، تصمیم بگیرید که کدام لباس ها کثیف هستند و کدام را می توان کنار گذاشت. من می دانم که بسیاری از شما دسته جدیدی را ساخته اید که شامل “لباسهای نیمه تمیز ، نیمه کثیف” است که مطمئن نیستید با آنها چه کار کنید. هشدار: این نوع تفکر در زمینه خاکستری شما را به سرعت به جایی نمی رساند. اگر کالایی به اندازه کافی تمیز است که بتوانید دوباره آن را بپوشید ، تمیز است. اگر ظاهراً کثیف یا کثیف است ، بگذارید آن را کثیف بنامیم! معامله؟

وسایل کثیف را داخل سطل لباسشویی بریزید. آنهایی را که می توانید دوباره بپوشید آویزان یا تا کنید و به کمد یا کمد خود برگردانید. اگر ساعت یا جواهرات یا سایر لوازم جانبی دارید ، حتماً آنها را در خانه های تعیین شده خود قرار دهید. این امر بسیار ساده و بدیهی به نظر می رسد ، اما من قول می دهم که بازدهی عمیق خواهد بود.

عکس از ویویان جانسون

نکته سوم: تغییر مکان و تنظیم مجدد

اتاق خواب ها به عنوان مغناطیسی برای درهم و برهمی عمل می کنند و تجمع اسکناس یا نامه ، مجلات ، فنجان قهوه و ظروف صبحانه غیر معمول نیست. چند دقیقه در طول روز یا قبل از رفتن به رختخواب وقت بگذارید تا موارد تصادفی را جابجا کرده و فضا را به شکوه قبلی خود بازگردانید. قوانین و دستورالعمل هایی را که ایجاد کرده اید به خاطر بسپارید و به آنها پایبند باشید. اتاق خواب شما برای چیست؟ دوست دارید چه حسی داشته باشد؟ من حدس می زنم ظروف کثیف و کاغذهای کاری حال و هوایی را که شما به دنبال آن هستید ایجاد نمی کند.

حرکت پنج دقیقه ای تغییر مکان را تمرین کنید. یک سطل ، جعبه یا سبد بردارید و آن را با هر چیزی که در اتاق خواب شما قرار گرفته است و باید راه خروج آن را ببینید بارگیری کنید. چند دقیقه وقت بگذارید تا صورتحسابها و نامه ها را به “دفتر خانه” خود برگردانید ، ظروف کثیف را به سینک آشپزخانه و غیره برگردانید. این مانند تنظیم مجدد سریع برای اتاق خواب شما است و چند دقیقه در روز تنها چیزی است که برای جلوگیری از بهمن و آخر هفته نظافت و نظافت این کار را برای خود آینده خود انجام دهید!

نکته چهارم: ایجاد مرزهای واضح برای موارد دیگران

آیا شریک یا همسر ، بچه ها یا دوستان خزدار یا عاشق ایتالیایی دارید که هر پنجشنبه سوم به ملاقات می رود؟ اگر افراد دیگر مرتباً چیزهایی را در اتاق خواب شما می ریزند ، بهتر است دستورالعمل ها و قوانین مشخص و سازگاری ایجاد کنید.

می دانم این قسمتی است که می خواهید به شما بگویم چگونه دیگران را وادار به تغییر کنید. باور کنید ، من به عنوان یک علاقه مندان به کنترل ، هیچ چیز را دوست ندارم جز ارائه آن فرمول مخفی به شما. اما حقیقت این است که دیگران به طور کلی آنچه را که می خواهند انجام می دهند. به به حتی اگر مودبانه بپرسید حتی اگر به آنها یادآوری کنید. حتی اگر آنها را تهدید کنید یا عصبانی شوید یا عصبانی شوید.

خبر خوب؟ شما همیشه تصمیم می گیرید که چگونه می خواهید فکر کنید ، احساس کنید ، عمل کنید و در هر شرایطی واکنش نشان دهید ، بنابراین این چیزی است که ما در اینجا با آن برخورد می کنیم.

طرحی برای نحوه برخورد با دیگران در هنگام گذاشتن چیزها در اتاق خواب خود ایجاد کنید. دقیقاً بنویسید که چگونه می خواهید واکنش نشان دهید و چه اقداماتی را می خواهید انجام دهید. مهم این است که از قبل از یک مکان آرام به این موضوع فکر کنید. اطمینان حاصل کنید که آن را به روشنی ، محترمانه و بدون تهدید به دیگران در زندگی خود منتقل کنید. از عبارات “اگر/سپس” استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید به فرزندان خود بگویید: “اگر وسایل خود را در اتاق خواب من بگذارید ، من همیشه آنها را روی تختی روی تخت شما قرار می دهم زیرا متعلق به فضای من نیست.” مطمئن شوید هر آنچه که تصمیم می گیرید برای شما خوب است و از احساسات مثبتی برخوردار است – به عنوان مثال ، “من برای ایجاد فضایی که احساس خوبی دارد هیجان زده ام” در مقابل “هر کسی که شاهکار من را لمس کند پایین می رود!”

پنج چیز که باید از اتاق خواب حذف شوند

  • مبلمان اضافی: تختخواب بیشتر املاک اصلی شما را اشغال کرده است. اگر میزهای جانبی تصادفی ، میزهای پایانی ، چهارپایه یا نیمکت دارید ، در نظر بگیرید که آنها را جابجا کرده یا اهدا کنید. به اتاق خواب خود تنفس بدهید ، مگر اینکه یک اتاق خواب بزرگ داشته باشید و نوع خاصی از سوئیت را ایجاد کرده باشید.
  • بار مسافر: وقتی از سفر به خانه می آیید ، فوراً بسته بندی کنید. وسایل خود را کنار بگذارید و سپس چمدان خود را کنار بگذارید (البته در خانه تعیین شده اش). لطفا.
  • ظروف کثیف: یک سوال. چرا؟ سرعت خود را کم کرده و یک دقیقه وقت بگذارید تا ظروف کثیف و لیوان های قهوه فراموش شده خود را به آشپزخانه بیاورید. شما می توانید با شستن سریع و دور انداختن امتیاز پاداش کسب کنید.
  • زباله ها: من این را می گویم زیرا بیشتر از آنچه فکر می کنید رایج است. سطل زباله باید به سطل زباله برود. نه روی میز خواب ، نه زیر تخت ، نه بالای کمد لباس شما. نه روی اتاق خواب شما! من فکر می کنم ما اینجا در یک صفحه هستیم. سطل آشغال خود را دور بیندازید. حالا انجامش بده مثل همین الان
  • فن آوری: در نهایت ، مهم نیست که چه کار دیگری تصمیم می گیرید ، اتاق خواب شما باید مکانی باشد که بتوانید در آن استراحت کنید. رفتن به رختخواب با صدای زیاد رایانه یا تلفن باعث خواب راحت نمی شود. رایانه ها ، تلفن ها ، رایانه های لوحی و هر چیز دیگری را که مانع از خوابیدن و خواب ماندن شما می شود ، جابجا کنید.

مینیمالیستا: راهنمای گام به گام شما برای خانه بهتر ، کمد و زندگی در حال حاضر برای پیش سفارش در دسترس است